Drożdże na porost włosów, jak pić i jak przygotować?

Hej kochane! Zaczynam dzisiaj kolejną kurację włosową na szybszy porost – tym razem nie będą to żadne tabletki, ale świeże, naturalne drożdże piekarskie na porost włosów.

Nie wiem, czemu nigdy nie próbowałam tej kuracji, pewnie bałam się smaku oraz mojej konsekwencji: nie tyle w piciu, co głównie w kupowaniu zapasów drożdży. Ale przecież trzeba kiedyś spróbować. Wiadomo, że witaminy są lepiej przyswajalne przez nasz organizm gdy są podawane w formie jedzenia, a nie sztucznej suplementacji. Zdrowa żywność górą!

Rzekomo taka kuracja ma spektakularne rezultaty- efekty widać już po miesięcy czy dwóch regularnego zażywania. Napój drożdżowy niestety nie należy do najsmaczniejszych, niektórych wręcz odrzuca już samym zapachem, ale nie martwcie się, mam i na to dobra radę. Zapraszam do wpisu, z którego dowiecie się, jak takie droższe zażywać i jakie będą efekty.

Drożdże na porost włosów
Drożdże na porost włosów

Dlaczego akurat drożdże?

Na pewno każda z was zetknęła się z tabletkami na wypadanie włosów, które zawierały właśnie wyciąg z drożdży, a także ekstrakty ziołowe i witaminy z grupy B. Ja także zażywałam takie preparaty przez kilka lat i rewelacyjnie mi pomogły właśnie na wypadanie.

Drożdże są bogatym źródłem witamin z grupy B, poprawiających odporność organizmu, przyswajalność żelaza, przemianę materii, system nerwowy, krążenie, wygląd skóry, włosów i paznokci oraz ich kondycję.
Zawierają także szereg składników mineralnych -selen, chrom, cynk, kobalt, fosfor, mangan, molibden, magnez, żelazo, potas, sód, jod, miedź- dzięki którym regulują gospodarkę hormonalną, obniżają poziom cukru we krwi, zmniejszają apetyt na słodycze, wymiatają wolne rodniki oraz wspomagają regenerację i oczyszczenie organizmu. Oprócz tego stanowią bogate źródło aminokwasów.

Co nam daje picie drożdży?

Od każdej suplementacji drożdżowej możemy oczekiwać zahamowanie wypadania włosów, przyspieszanie ich porostu, poprawę stanu paznokci oraz zmniejszenia objawów trądziku. Niestety to ostatnie czasem przejawia się oczyszczaniem cery, czyli wysypem krostek…Jets to stan przejściowy, warto go przetrwać, by potem cieszyć się piękną skórą, ale wiadomo, że z początku może być nieprzyjemnie.

Drożdże na porost włosów
Drożdże na porost włosów

Gdzie kupić drożdże na włosy?

Znajdziecie je w każdym sklepie spożywczym. Można używać zarówno tych świeżych w kostkach, które są zazwyczaj w lodówkach obok nabiału, ale też suszonych, prasowanych drożdży instant, które są przy makach. Ja właśnie zdecydowałam się na te drugie, ponieważ bez problemu kupimy ich większa ilośc i łatwiej jest przechowywać zapasy. Wszak chodzi o systematyczność w zażywaniu, jak przy każdej suplementacji!

Dawkowanie drożdży

Opakowanie świeżych to 100 g, a na raz można wypić maksymalnie 50 g drożdży, czyli dzielimy kostkę na połowę, a resztę przechowujemy w lodówce. Warto jednak zacząć od mniejszych dawek, 1/4 czy 1/6 kostki i stopniowo zwiększać ich ilość.
W przypadku suszonych instant musimy to sobie przeliczyć. Opakowanie odpowiada 25 gram świeżych drożdży, czyli zaczynamy od połowy opakowania instant, dochodząc do dwóch w jednej dawce. Ja zaczęłam zwyczajnie od płaskiej łyżeczki drożdży instant, aby przyzwyczaić się do smaku.

Drożdże na porost włosów
Drożdże na porost włosów

Jak pić drożdże? 

Najprostszy przepis polega na tym, że odpowiednią ilość drożdży rozdrabniamy w kubku i zalewamy proporcjonalnie wrzątkiem. Pół kostki do kubek lub połowa wody, ale mnie łatwiej jest wypić połowę kubka. Można tez użyć wrzącego mleka lub dopełnić wodę mlekiem- zwykłym lub roślinnym, ale bez cukru! Woda musi być wrząca, 90-100 stopni Celsjusza, aby zabić grzyby, inaczej nabawimy się problemów z żołądkiem. Następnie napój mieszamy aż do rozpuszczenia i czekamy, aż ostygnie. Najsmaczniejszy jest prawie zimny, bo ciepły, powiedzmy sobie szczerze, smakiem nie zachwyca.

Czym doprawić napój drożdżowy?

Napoju drożdżowego nie powinniśmy słodzić niczym, inaczej zniweczymy jego dobroczynne właściwości. Dotyczy też produktów spożytych na około godzinę przed i po wypiciu napoju – też nie powinny być to jakiekolwiek pokarmy zawierające sacharozę czy cukry proste.

Smak napoju możemy poprawić wieloma rzeczami- kawą rozpuszczalną, inką, zbożową, ciemnym kakao, herbatą. Moim zdaniem smak tego specyfiku najlepiej zabija ciemne kakao.

Na zdjęciu moje ulubione wersje, czyli z kakao, mlekiem sojowym i proszkiem maka: dzięki temu prawie nie czuć drożdży, a napój jest orzechowy i słodkawy. Dodatkowo te składniki mają także dobroczynny wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

Można także dodać herbatki ziołowe do naszej kuracji i szybko wypić wszystko na raz: skrzyp polny, pokrzywkę, bratek.

Podobne: Pierwsze efekty po miesięcznej kuracji tabletkami Biotebal (biotyna 5 mg)

Jak przeprowadzić kurację picia drożdży?

W suplementacji potrzebne są przerwy, nie zaleca się więc picia ciagłego. Najbardziej popularne jest picie drożdży przez trzy tygodnie/miesiące i – jeden tydzień/miesiąc przerwy. Kuracji nie powinno się jednak stosować ciągle dłużej niż 3 miesiące, bo nasze ciało się do niej przyzwyczai.

Drożdże na porost włosów
Drożdże na porost włosów

W kwestii bezpieczeństwa

Kuracja jest naturalna i bezpieczna dla osób w każdym wieku. Drożdże w dawce max 1/2 kostki nie są w stanie spowodować przedawkowania witamin, bo ich większość rozpuszczalna jest w wodzie. Dlatego ich nadmiar wydalany jest z organizmu wraz z moczem.

Jedynym skutkiem ubocznym zażywania drożdży w tej postaci może być zgaga, problemy żołądkowe przy niewłaściwym stosowaniu i/lub wysyp pryszczy przy oczyszczaniu się skóry.

Druga część postu : Czy warto pić drożdże na włosy? Efekty kuracji

I jeszcze słowo na koniec – nic na siłę!

Jeśli smak napoju was odrzuca i żadne dodatki nie potrafią wam pomoc w wypiciu, lub macie problemy żołądkowe, nie katujcie się tą kuracją, szkoda życia. Możecie przyjmować drożdże w tabletkach- choć ich działanie jest słabsze od picia świeżych drożdży, także będą skuteczne.

Próbowaliście już kuracji drożdżowej na porost włosów?
Asia

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba ocen: 290

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

6 komentarzy

Zostaw swój komentarz