Domowa maść na ból stawów- tanio i naturalnie

Witajcie, kochani! Dzisiaj mam dla Was kolejne zdrowe mikstury: przepis na domową maść na ból stawów, która tanio i naturalnie pomoże nam uśmierzyć ból i poczuć się lepiej. Ból stawów to z pewnością nieprzyjemny problem, z którym mierzy się wiele osób każdego dnia. Dochodzi do tego niepokój i silne bóle, które uniemożliwają gimnastykę, prawidłowe poruszanie się czy wykonywanie codziennych obowiązków.

Ból stawów najczęściej pojawia się w naszych kolanach oraz łokciach. Czasem nasila się z wiekiem, może być jednak także następstwem różnego rodzaju urazów, przeciążeń, złamań lub zapalenia stawów, czy też pojawia się w wyniku reumatyzmu. Ból stawów dotyczy także osób, które są mało aktywne, zwłaszcza w połączeniu z nadwagą.

Maści czy kremy z apteki nie zawsze są idealnym rozwiązaniem. W tych trudnych czasach coraz częściej zwracamy się po pomoc do tradycyjnych metod leczenia; wracamy do organicznych  produktów, mikstur i naturalnych kuracji, które już nasi przodkowie z powodzeniem wykorzystywali w walce o zdrowie i dobre samopoczucie. Mój przepis to od dawna stosowany w naszej rodzinie domowy i naturalny preparat działający przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, a wywodzi się on z bardzo starej tradycji syberyjskiej.

Moja domowa maść na ból stawów oparta jest o naturalne i proste składniki. Jednym z najpopularniejszych preparatów na stawy jest sam miód, bo odpowiednio zażywany i przygotowany jako maść może także stać się znakomitym lekarstwem. Reszta składników preparatu jest również znana ze swoich świetnych właściwości leczniczych. Połączone w odpowiednich proporcjach mogą być skutecznym i naturalnym lekarstwem. Jak przygotować z nich domową kurację, która pomaga już po jednym zastosowaniu? Zapraszam do mojego przepisu.

Domowa maść na ból stawów- tanio i naturalnie

Domowa maść na ból stawów

Składniki:

 • łyżka dobrej jakości miodu (najlepiej lipowego)
 • łyżka soli morskiej
 • łyżka sody oczyszczonej
 • czysty, wyparzony pojemnik, łyżka i miska

Potrzebny czas: 5 minut

Przepis na: domowa maść na ból stawów

 1. Przygotowanie.

  Miód musi być w formie płynnej, w temperaturze pokojowej. Odmierzamy składniki i myjemy oraz wyparzamy pojemnik.

 2. Mieszanie.

  Każdy ze składników maści dodajemy w tych samych proporcjach i dokładnie razem mieszamy, ucierając miód z proszkami w małej misce. Powinna powstać gładka, zwarta masa bez grudek. Przekładamy do pojemniczka.

 3. Stosujemy w formie okładu.

  Gotową masę rozgrzewamy w dłoniach. Rozprowadzamy maść na miejsce bólu, a następnie owijamy okład folią spożywczą i bawełnianym materiałem, np. ścierką, ręcznikiem.

 4. Odpoczywamy.

  Trzymamy tak przygotowany okład w cieple przez około 1-2 godziny, następnie zmywamy letnią wodą. Efekty takiej maści powinny być odczuwalne już po pierwszym stosowaniu w postaci ulgi w bólu i mniejszego obrzęku, należy jednak regularnie powtarzać taką kurację, co najmniej 3 razy w tygodniu.

Domowa maść na ból stawów- tanio i naturalnie
Domowa maść na ból stawów- tanio i naturalnie

Domowa maść na stawy, uwagi:

Podany przepis spokojnie wystarczy na jedno zastosowanie- kurację maścią. Najlepiej robić ją sobie codziennie i mieć zawsze świeżą Jeśli jednak chcemy mieć zapas preparatu i robimy większa porcję, pamiętajmy, że domowa maść na ból stawów musi być przechowywana w lodówce. Po wyjęciu ogrzewamy w dłoniach przez rozcieranie.

Podobne: Domowy syrop na kaszel, gardło i odporność

Pamiętajmy także, że taka kuracja naturalnymi, domowymi metodami powinna być traktowana jedynie jako środek pomocniczy przy wszechstronnej terapii, zaleconej przez lekarza specjalistę.

Stosujecie domowe kuracje czy raczej tradycyjne leki przepisane przez lekarza?

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 124

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

Zostaw pierwszy komentarz