Przejdź do treści
Strona główna  →  Zdrowie  →  Dieta keto: schudnij szybko, skutecznie i na zawsze

Dieta keto: schudnij szybko, skutecznie i na zawsze

Hej, kochani! Dziś mam dla was artykuł na temat diety ketogennej. Dieta keto staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Polecają ją już nawet niektórzy dietetycy i lekarze jako sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Jednak nie od dziś wiadomo, że ma ona także wiele korzyści zdrowotnych, staje się dla wielu osób synonimem zdrowego stylu życia. Ciekawi was, na czym polega dieta keto i dlaczego można na niej schudnąć szybko, skutecznie i raz na zawsze? Zapraszam do mojego krótkiego artykułu!

Dieta keto: chudnij szybko, skutecznie i na zawsze
Dieta keto: chudnij szybko, skutecznie i na zawsze

Czym jest dieta keto i czemu jest coraz bardziej popularna w odchudzaniu?

Dieta ketogeniczna zyskuje na popularności nie tylko jako odżywka lecznicza, ale także jako sposób odżywiania dla osób zdrowych. Uważana jest za najbardziej skuteczną w odchudzaniu. Jak wiadomo, była znana już w czasach starożytnych, gdy medycy jak Hipokrates i Galen, zauważyli, że post jest skutecznym sposobem leczenia napadów padaczkowych. Leczono więc w ten sposób w poźniejszych czasach dzieci na padaczkę lekoodporną. Zauważono przy okazji, że skutkiem ubocznym braku węglowodanów jest właśnie odchudzanie. W medycynie ma zatem zastosowaniu już od dziesiątków lat, w Stanach obecnie testuje się ją w wojsku a nawet leczy nią olbrzymią otyłość u osób dorosłych, u których nie sprawdzają się tradycyjne metody.

Jak działa dieta ketogeniczna? Czy jest skuteczna?

Dobre efekty diety ketogenicznej na utratę wagi sprawiają, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ją stosuje. Ta jedna z najskuteczniejszych diet odchudzających polega na wywołaniu zjawiska w organizmie zwanego stanem ketozy. Polega na doprowadzeniu do stanu, w którym zaczyna on czerpać energię z tłuszczów dostarczonych w diecie lub z własnej tkanki tłuszczowej. Ten proces ketozy właśnie pomaga nam tak szybko schudnąć, ale i spowodowuje obniżenie poziomu cukru, gwarantuje dobre samopoczucie i ogromne dawki energii przez cały dzień.

Dieta ketogeniczna to dieta wysokotłuszczowa, średniobiałkowa i niskowęglowodanowa. W diecie ketogenicznej spożycie węglowodanów jest ograniczone do 5% do 10% całkowitej dziennej wartości odżywczej, zwykle mniej niż 50 g/dzień. A 20 g na dzień podczas adaptacji, w początkowych etapach diety ketogenicznej. Jednak to, czy dieta z określoną ilością węglowodanów będzie ketogeniczna, zależy od potrzeb naszego organizmu i naszych celów.

Polecam: Keto fit zakupy z Carrefour, co tanio kupić na keto?

Korzyści z diety keto dla skutecznej utraty wagi

Faktem jest, że dieta ketogeniczna zmniejsza uczucie głodu i pomaga nam najpierw szybko schudnąć, a następnie utrzymać idealną wagę. Pomaga także w leczeniu cukrzycy typu 2 i stanu przedcukrzycowego. Dlatego tak wiele osób stosuje ją nie tylko w celu pozbycia się nadwagi, opornego tłuszczu z brzucha i nieestetycznego cellulitu, ale i ogólnych korzyści prozdrowotnych. Jego niewątpliwą zaletą jest także to, że zmusza nas do ruchu oraz samodzielnego gotowania w domowym zaciszu od a do z. Oraz uważnego czytania etykiet kupowanych produktów spożywczych, aby wykluczyć te, które zawierają cukier i węglowodany. 

Dieta keto: chudnij szybko, skutecznie i na zawsze
Dieta keto: chudnij szybko, skutecznie i na zawsze

Tak, dieta ketogeniczna może mieć dramatyczny wpływ na utratę wagi i dla polepszenia ogólnego stanu zdrowia, jeśli jest właściwie stosowana. Jeśli masz pewności co do prawidłowego procesu adaptacji, najlepiej skonsultuj się z dietetykiem. Przed jej stosowaniem bowiem najlepiej upewnić się, że jest to właściwy wybór dla nas, ponieważ uważam, nie warto zaczynać i męczyć się na keto adaptacji, jeśli zrezygnujemy z niej już po tygodniu czy dwóch. 

Dieta keto i osiągnięcie szybkiej utraty wagi

Najważniejszą kwestią jest tempo, z jakim na keto pozbywamy się zbędnych kilogramów. Idealne efekty odchudzania osiąga się zawsze i przy każdej diecie stopniowo, w zdrowym i zrównoważonym tempie, które nie zagraża naszemu samopoczuciu i nie zaburza funkcjonowania organizmu. Nie jest najważniejsze, ile się chudnie na diecie ketogenicznej, a sam fakt, w jaki sposób przebiega ten proces, ponieważ nasze ciało na keto najpierw wiąże się z powrotem do optymalnego zdrowia, a potem dopiero dąży do odchudzania.

Dieta keto ile się chudnie?

Odchudzanie na diecie ketogenicznej to zazwyczaj z utrata od 0,5 do 1 kilograma masy ciała tygodniowo. Takie tempo tracenia na wadze można utrzymywać aż do osiągnięcia naszego celu, a następnie zakończyć dietę keto lub kontynuować ją dla długotrwałych korzyści zdrowotnych, ale już bez stosowania deficytu kalorycznego. Możemy przejść na łatwiejszą dietę Paleo, niskowęglowodanową albo zmodyfikowane keto, wybór zależy już tylko od nas i naszych celów. Ale zapewniam, że przy odpowiednim prowadzeniu diety keto i wychodzeniu z niej stopniowo nasze wyniki w odchudzaniu będą dość szybkie, łatwe i zostaną z nami już na zawsze. Mnie udało się skutecznie zrucić już 8 kilo, które nie powróciły pomimo modyfikacji odżywiania. Dlatego uważam, że na diecie keto przy odrobinie wiedzy można skutecznie i szybko schudnąć – i to raz na zawsze, bez efektu jo- jo.

Odwrotnie, jeśli jednak nie wyjdziemy dobrze z fazy keto i utraty kilogramów, a rzucimy się na niezdrowe jedzenie, nadwaga od razu do nas powróci, być może nawet większa.

Warto więc zabierać się za odchudzanie z rozwagą, przemyśleć i przeczytać wiele materiałów, zanim rzucimy się na modną dietę ketogenną.

Jesteście na diecie ketogennej? Ania

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 192

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *