Venita, farby ziołowe do włosów | 100 % natural

Witajcie, kochani! Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją farb Venita. Są to farby ziołowe do włosów ze składnikami całkowicie pochodzącego naturalnego, wegańskie i organiczne kosmetyki w bardzo dobrych cenach.

Od dawna już polecałam Wam te farby na Instagramie, bo zainteresowały mnie, od kiedy tylko pojawiły się w stacjonarnych drogeriach. Przede wszystkim skusiła mnie cena za taką pojemność, która w przypadku henny wychodziła bardzo dobrze i zastąpiła mi inną firmę, którą zazwyczaj kupowałam, a niestety zniknęła już z rynku… Farby ziołowe Venita maja tak samo świetną jakość, a dodatkowo – dużo więcej odcieni do wyboru, do tego można je łatwo kupić -są dostępne w drogeriach Natura i Hebe. Postanowiłam jednak zrobić wstępną i zbiorczą recenzję tych farb, zanim przejdę do omawiania każdej z nich i moich farbowań. Jak wiecie, niedawno odważyłam się wreszcie przejść na używanie dodatku indygo w moich farbowaniach włosów, chociaż wciąż się go nieco obawiam. Wypróbowałam jednak te trzy odcienie brązu i muszę przyznać, że świetnie się sprawdzają. Dodatkowo miałam zamiar je wymieszać go z cassią, tak na wszelki wypadek. Włosy zawsze można przyciemnić, ale rozjaśnić indygo już trudniej. Jeśli jesteście ciekawi, co myślę o nowych, ziołowych farbach Venita, zapraszam do recenzji i moich efektów.

Venita, farby ziołowe do włosów | 100 % natural

Venita, farby ziołowe do włosów 100 % Natural

Naturalne zioła, tradycyjnie wykorzystywane w ajurwedyjskiej medycynie i filozofii zdrowego życia mają moc pochodzącą z głębi natury.

Naturalna moc czystych ziół Venita 100% Natural:

  • długotrwały efekt z naturalną niewidoczną linią odrostu
  • optymalne pokrycie siwych włosów
  • pogrubiają włosy i zwiększają ich objętość
  • możliwość łączenia składników dla uzyskania indywidualnego koloru
  • nie zawierają syntetycznych barwników
  • odpowiednia dla osób z wrażliwą skórą
  • polecana dla Vegan

Czysta Cassia (Neutral (Senna/Cassia) nieprzeciętna do włosów delikatnych, a także osłabionych po zabiegach fryzjerskich. Regeneruje, pogrubia, zwiększa objętość. Na włosach cienkich lub szczególnie rozjaśnionych może nadawać lekko żółtawy lub zielonkawy odcień, dlatego zalecamy wykonanie testu na kosmyku przed koloryzacją całych włosów.

Czysta Henna – wzmacnia i odbudowuje strukturę włosów, wyśmienita do uzyskania na jasnych włosach odcieni od rudości do czerwieni. Na ciemnych włosach nadaje odcienie czerwonych brązów albo mahoniu.

Czyste Indygo – idealne do ciemnych włosów, których kolor pogłębia dodając niebieskawych odcieni. Na włosach blond, siwych albo solidnie rozjaśnionych Indygo może nadawać zielonkawe zabarwienie, dlatego zaleca się wykonanie wstępnej koloryzacji włosów czystą henną (6.46). Następnego dnia można użyć czyste Indygo (1.11) albo mieszanki (3.0,4.0).

WSKAZÓWKI:

w sytuacji zastosowania na włosy siwe, niezwykle jasne lub zniszczone uzyskany odcień może odbiegać od katalogowego. Dlatego zalecamy przeprowadzenie próbnego farbowania na pasemku włosów. W tym celu na wybrany kosmyk włosów nałóż odpowiednią liczba preparatu, pozostaw na czas podany w sposobie wykorzystania, spłucz preparat z kosmyka i oceń efekt.

Nie używać bezpośrednio przed i po zabiegu trwałej ondulacji, farbowaniu i rozjaśnianiu, w takim przypadku należy odczekać ok. 2 tygodnie. Efekt barwienia uzależniony jest od indywidualnej podatności włosów i ich wyjściowego koloru. Chronić skórę twarzy i szyi przed zabarwieniem np. Smarując kremem. Chroń ubrania przed zabrudzeniem.

Venita, farby ziołowe do włosów | 100 % natural

STOSOWANIE:

  • Starannie wymieszaj zioła z wodą do uzyskania jednolitej, kremowej konsystencji – bez grudek.
  • Umyj włosy zwykłym szamponem (bez silikonów).
  • Przed nałożeniem ziół na włosy, sprawdź czy temperatura masy jest wygodna dla skóry. Zbyt wysoką temperaturę obniż, a zbyt niską podnieś.
  • Po uzyskaniu stosownej dla skóry temperatury, ziołową masę równomiernie nałóż na umyte wilgotne lub suche włosy, od nasady po końcówki, pasmo po paśmie.
  • Po nałożeniu ziół, nakryj głowę czepkiem i zawiń ręcznikiem dla utrzymania ciepła.
  • Intensywność uzyskanej barwy uzależniona jest od utrzymania stosownie wysokiej temperatury i czasu działania na włosy.

CZAS DZIAŁANIA:

Odżywka Neutral Senna/Cassia) – od 60 minut do maksymalnie 6 godzin

6.46 Henna, 1.11 Czerń Indygo, 3.0 Czarna Czekolada, 4.0 Brąz, 4.34 Orzechowy Brąz – od 30 minut do 2 godzin

Po tym czasie spłucz skrupulatnie włosy ciepłą woda (nie używaj szamponu i odżywki). Wysusz i ułóż włosy tak jak uwielbiasz. Nie myj włosów poprzez 48 godzin, gdyż w tym czasie na włosach tworzy się naturalny kolor. Nie dotyczy Neutral (Senna/Cassia). Pamiętaj, iż finalny kolor może być nieco inny niż ten uzyskany bezpośrednio po farbowaniu. Nie dotyczy Neutral (Senna/Cassia).

Opakowanie zawiera:

2×50 g naturalnych ziół, czepek, rękawiczki ochronne, instrukcję zastosowania.

Cena: 20 -25 zł

Pojemność: 100 G

Dostępność: Hebe, Natura, drogerie online

Składy:

VENITA 100% NATURAL, ziołowa farba do włosów, 6.46 chna:

LAWSONIA INERMIS LEAF POWDER.

VENITA 100% NATURAL, ziołowa farba do włosów, 4.34 orzechowy brąz:

LAWSONIA INERMIS LEAF POWDER, INDIGOFERA TINCTORIA LEAF POWDER, CASSIA OBOVATA LEAVES (SENNA/CASSIA) POWDER.

VENITA 100% NATURAL, ziołowa farba do włosów 4.0 brąz:

LAWSONIA INERMIS LEAF POWDER, INDIGOFERA TINCTORIA LEAF POWDER.

VENITA 100% NATURAL, ziołowa odżywka do włosów, Cassia:

CASSIA OBOVATA LEAVES (SENNA/CASSIA) POWDER.

VENITA, 100% NATURAL, KASZTANOWY BRĄZ (CHESTNUT):

Rubia Cordifolia Root Powder, Lawsonia Inermis Leaf Powder, Indigofera Tinctoria Leaf Powder

Venita, farby ziołowe do włosów | 100 % natural

Moja opinia:

Jak już wspomniałam we wstępnie, zainteresowały mnie nowe odcienie henny. Najbardziej zainteresowały mnie brązy Venita. Do tej pory farbowałam włosy henną z amlą, cassią, senesem i innymi samodzielnie przygotowanymi mieszankami ziołowymi. Był to kolor jasnego, ciepłego brązu. Zastanawiałam się także nad gotowymi mieszankami brązów, bo chciałam osiągnąć bardziej chłodny odcień, który trudno zrobić za pomocą samej Amli. Bałam się jednak zbyt ciemnego koloru z powodu indygo, którego używam po raz pierwszy. Dlatego ostatnio farbowałam włosy tymi mieszankami. Liczyłam na ciepły, brązowy kolor.

Najbardziej sprawdził mi się tutaj orzechowy brąz, bo nie dość, że jest najjaśniejszym odcieniem, to nie ciemnieje póżniej na włosach aż tak bardzo i nie trzeba ago mieszać z innymi ziołami i odcieniami, jak cassia czy senes. Czyli gotowa mieszanka do nakładania nawet dla jasnych brązów, bez obawy o za ciemny kolor.

Kolory brąz i kasztanowy brąz jednak rozmieszałam z wcześniej odstaną cassią, aby odświeżyć ładne kolor włosów, ale go za nadto nie nadbudować. Oba są do siebie podobne, oczywiście brąz był ciemniejszy, a kasztan miał ładne, ciepłe pod tony z czerwienią w pewnym świetle, co jedna bardzo mi się podobało. Dla ciemniejszych włosów z pewnością się sprawdzi jako gotowa do użycia mieszanka.

Venita, farby ziołowe do włosów | 100 % natural

Pod te brązy musiałam jednak stosować czystą hennę, oczywiście odpowiednio zakwaszoną i dostaną, ponieważ same te kolory nie potrafiły chwycić na moich siwych włosach przy skroniach i odrostach. Niestety często tak się zdarza u mnie z ziołowymi mieszankami. Ale dwuetapowe farbowania zdało dobre rezultaty. Być może pomyślicie, że jest to nieco dłuższe i bardziej kłopotliwe, ale mam pewność, że wszystko ładnie się pokryje, a włosy nie zostana zniszczone. Wprost przeciwnie, po każdym takim farbowaniu nasze włosy są grubsze. Do tego skalp się wzmocni, a włosy będą miękkie, błyszczące i mięciutkie, więc warto zainwestować w to nieco więcej czasu.

Cassię stosowałam w powyższych mieszankach oraz oczywiście jako samodzielną, głęboko odżywczą terapię dla włosów pomiędzy farbowaniami. Będę ją na pewno jeszcze wielokrotnie kupować, bo jest świeża i naprawdę dobrej jakości jak za taka cenę.

Venita, farby ziołowe do włosów | 100 % natural

Hennę, jak już wspomniałam, używałam do dwuetapowego farbowania oraz do mieszanek. Robię z niej także wcierkę do skóry głowy, która rewelacyjnie przyspiesza porost włosów. Teraz, gdy zaczęłam używać świadomie i bez obaw indygo, spróbuje także farbowania moją własną mieszanką, która wychodzi jeszcze taniej i rzekomo lepiej trzyma się włosów.

Zobacz przepis: Wcierka z henny, amli i kozieradki | henna tea

Podsumowanie:

Czy warto kupić te farby? Tak, cena i jakość przemawiają na ich korzyść. Są całkowicie naturalne, wegańskie i zdrowe, do tego bardzo łatwo dostępne, a dodatkowo często w promocji za 15 zł, co jest już po prostu najtaniej na rynku i warto się wtedy zaopatrzyć w większy zapas ;) Zioła są dobrze zmielone i świeże, naprawdę dobrej jakości jak za taką cenę. Nie miałam żadnych problemów z rozmieszaniem żadnej z mieszanek, a brązy nie pachniały zbyt intensywnie, bo jak wicie, czasem zapach takich ziół może spowodować migrenę przy farbowaniu. Henną i cassia miały kolor i zapach świeżych ziół, zakwasiły się szybko i dały mocny barwnik.

W opakowaniu ziół Venita dostajemy dwie torebki ziół po 50 g, standardowy czepek i rękawiczki oraz instrukcję przygotowania, którą warto sobie zostawić na przyszłe mieszanki do farbowania. Taki podział na dwie porcje jest świetny, bo ta ilość spokojnie wystarczy na odrosty lub krótkie włosy, nic się nie zmarnuje i nic nie będzie leżało nieświeże.

Bardzo polecam te ziołowe farby do włosów: świetna jakość za dobrą cenę i naprawdę warto samemu wypróbować!

Podobne: Henna Khadi Słoneczny Blond | recenzja i efekty

Znacie taką hennę? Jaki kolor wybierzecie? Ania

Sprawdź oferty ziołowych farb do włosów:

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 4.8 / 5. Liczba ocen: 142

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

Zostaw pierwszy komentarz