Przejdź do treści
Strona główna  →  DIY  →  Krople żołądkowe jako wcierka na porost włosów | DIY

Krople żołądkowe jako wcierka na porost włosów | DIY

Hej, kochani! Dzisiaj mam dla was kolejne DIY: Krople żołądkowe jako wcierka na wypadanie i szybki porost włosów. Jest to popularny sposób na tania wcierkę propagowany przez blogerki włosowe jeszcze sprzed wielu lat.

Ja sama testowałam ją już kilak razy w życiu, ponieważ jest niesamowicie tania, dosyć skuteczna i łatwo dostępna. Za każdym razem, gdy mamy w apteczce otwartą buteleczkę kropli możemy zużyć właśnie do celów włosowych, bo i tak by się zmarnowała otwarta w lodówce. Kilka dni temu właśnie rozpoczęłam kolejna kurację wcierką. Nigdy nie pomagała mi za bardzo na wypadanie, była też uciążliwa w stosowaniu przez swój charakterystyczny zapach i lepienie się włosów i nieco przetłuszczała mi skalp. Mam jednak wrażenie, że spowodowała szybszy wzrost -i to znacznie!
Postanowiłam więc powtórzyć kurację i przypomnieć wam o tej niesamowicie taniej metodzie na porost włosów do wypróbowania. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do mojego przepisu.

Krople żołądkowe, Amara

Opis

Krople żołądkowe to lek w formie kropli doustnych z ziołowych wyciągów. Lek stosuje się w niestrawności oraz zaburzeniach trawienia, jak również w braku  łaknienia. Krople przeznaczone są dla osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku są wyciągi ziołowe.

100 g kropli zawiera: Hyperici intractum 24 ml (wyciąg ze świeżego ziela dziurawca, Hyperici perforatum L., (DER 1:1), ekstrahent: etanol 96% (V/V) Menthae piperitae tinctura 26,5 ml (nalewka z liści mięty pieprzowej, Menthae piperita L., (DER 1:20), ekstrahent etanol 90%(V/V) Valerianae tinctura 24,5 ml (nalewka z korzenia kozłka, Valeriana officinalis L., (DER 1:4), ekstrahent etanol 70% (V/V) Amara tinctura 25 ml (nalewka gorzka z korzeni goryczki, Gentiana lutea L., liści bobrka Menyathes trifoliata L., owocni pomarańczy gorzkiej, Citrus aurantium L., subspecies aurantium, (DER 1:3,5), ekstrahent etanol 70% (V/V) Produkt zawiera 65 -72 % (V/V) etanolu.

Cena: 3.49 zł
Pojemność: 35 g
Dostępność: każda apteka

Podobne: Wcierka z kozieradki na wypadanie i szybki wzrost włosów

Moja opinia i testy:

Dlaczego akurat krople żołądkowe?

Dawno temu, gdy na rynku kosmetycznym nie było zbyt dużego wyboru ciekawych produktów, a blogi włosowe świętowały szczyt popularności…Tak, tak właśnie było jeszcze niedawnymi czasy. Ktoś bardzo sprytnie zauważył, że skład kropel żołądkowych jest pełen ziołowych wyciągów i ekstraktów, zamkniętych w etanolu. Jets to gotowa esencja na porost włosów, który wystarczy tylko trochę rozwodnic, abyśmy miąły gotowa iw saniała wcierkę. Za naparwd eneiwielkie pieniadze. Chyba jest to włąśnie najtansza wcierka, jaką mozna sobie wyobarzic, bo taka buteelczka, która starczy nam na pona dmiesiac stosownaia kosztyuj eokolo 3 złotych. Jest tez dostepna w absolutnie kazdej aptece. Nic dziwnego, że taka wcierka DIY bardzos zybko podbila intert i staął sie hitem włosomaniaczek.

Jakie krople żołądkowe wybrać?

Takie krople produkuje wiele firm i właściwie niczym się nie rożnią, jelsi chodzi o skład, cenę czy pojmeność. oczywiscie im wiecej wyciagów zioloych, tym lepiej. zwrócicie uwage, zeby to nie byla tylko gorzka pomaancza i mieta. Ja tutaj propnuję krople Amara, bo takie były w pierwszej lepszej aptece.

Mój test wcierki z kropli żołądkowych:

Testowałam ją już kilak razy w życiu, ponieważ jest niesamowicie tania, dosyć skuteczna i łatwo dostępna. Nigdy nie pomagała mi za bardzo na wypadanie, była też uciążliwa w stosowaniu przez swój charakterystyczny zapach i lepienie się włosów – chyba nieco przetłuszczała mi skalp, więc stosowałam ją raczej w miesiącach zimowych, aby ukryć to pod czapką. Mam jednak wrażenie, że spowodowała szybszy wzrost nowych włosów-i to znacznie! Do tego wysyp baby hair.

Uwaga!

Wcierka ta jest mocno alkoholowa, może niektórych podrażnić.
Na początku zawsze polecam dobrze ją rozwodnić i stopniowo zmniejszać ilośc wody w miarę stosowania. Możecie zacząć od proporcji nawet 5-1. Mieszamy krople z wodą, wszelkimi herbatami, hydrolatami, ziołami, tonikami do twarzy, innymi wcierkami.

Krople żołądkowe jako wcierka na porost włosów | przepis DIY na wcierkę

Składniki:

 • krople żołądkowe
 • woda, herbata zielona/ czarna, kawa, hydrolat itd.
 • kieliszek i strzykawka

Potrzebny czas: 5 minut

Krople żołądkowe jako wcierka na porost włosów

 1. Przygotowujemy składniki.

  Dobrze jest trzymać kieliszek zawsze w miejscu, gdzie robimy swoją rutynę włosowa, np. na stoliku czy nocnej szafce, aby o niej pamietać. Potrząsamy dobrze buteleczką i studzimy napój.

 2. Mieszanie.

  Do kieliszka wlewamy małą ilość kropli i nabieramy w strzykawkę. Zostawiamy w niej 2-2,5 ml kropli, a resztę z powrotem wstrzykujemy do buteleczki.

 3. Dodajemy wodę.

  Znów wlewamy do kieliszka wybrany napój i uzupełniamy strzykawkę w pełna (ja do 5 ml) a resztki wylewamy do zlewu. Gotowe! Jest to najszybszy sposób, jaki testowałam.

 4. Nakładanie wcierki.

  Można strzyknąć palcami w strzykawkę, aby płyny lepiej się zmieszały. Ostrzykujemy wcierką dookoła całą skórę głowy i wykonujemy krótki, delikatny masaż.

Jak stosować DIY wcierkę z kropel? 

Mieszankę należy wcierać w skórę głowy raz lub dwa razy dziennie, czyli rano lub wieczorem. Wcierkę nabieram do strzykawki (także kupicie za grosze z apteki) odmierzam w niej 2 ml, dokładam 2,5 ml wody i taką ilością wcierki ostrzykowuję skórę głowy. Następnie robię dokładny masaż opuszkami palców.

Kurację można stosować codziennie przez 3-4 tygodnie, potem zrobić tydzień przerwy i można kuracje powtórzyć od początku. Chociaż nie polecałabym używać cały czas tylko jednej wcierki. Lepiej stosować ją kilka razy do roku, wymiennie z innymi dla najlepszych efektów w przyroście i zagęszczeniu włosów. 

Stosowałyście już tą kurację? Jakie macie rezultaty?

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 4.9 / 5. Liczba ocen: 131

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *