Cześć, kochani! Przychodzę do Was dzisiaj z kolejnymi nowościami w mojej pielęgnacji, tym razem dotyczy ona higieny jamy ustnej – to pasty do zębów bez fluoru.
Miałam w przeszłości wiele problemów z zębami i spędziłam niejedną godzinę na fotelu stomatologa, więc zadbanie o nie jest dla mnie szczególnie ważne. Tym bardziej, że ograniczam fluor i staram się zawsze wybierać kosmetyki z jak najbardziej naturalnym składem, bez sls, alkoholu, konserwantów, za dużej ilości mentolu i innych szkodliwych oraz podrażniających substancji.
Niedawno dzięki Ceneo trafiłam na wiele kosmetyków w świetnych cenach, lepszych, niż w drogeriach stacjonarnych, nawet po odliczeniu cen wysyłki. Więc Haul zakupowy niedługo pojawi się na blogu, a tymczasem przechodzę do prezentacji tanich produktów do mycia zębów. Zapraszam do wpisu!
Nowe produkty w pielęgnacji moich zębów:
- Ziaja Mintperfekt Szałwia, pasta stomatologiczna bez fluoru, 5 zł
- Biomika, Wegańska naturalna Bambusowa Szczoteczka do zębów dla Dzieci i Dorosłych, włosie miękkie, 8 zł
- Himalaya Herbals Dental Cream, pasta do zębów z naturalnym fluorem, 8 zł
- Eucryl, Toothpowder Freshmint, Proszek wybielająco-polerujący do zębów, 3 zł
- Bio Kurkuma mielona, 5 zł
Ziaja Mintperfekt Szałwia, pasta bez fluoru
Pasta stomatologiczna bez fluoru – do codziennego mycia zębów i higieny dziąseł z szałwią i prowitaminą B5 oraz wysokogatunkowymi krzemionkami koloidalnymi.
- Oczyszcza zęby oraz usuwa osad nazębny.
- Zapewnia orzeźwienie przez długi czas.
- Niweluje podrażnienia błony śluzowej dziąseł.
Składniki aktywne:
- Krzemionki koloidalne są to substancje ścierające, o właściwościach myjąco-czyszczących.
- Wyciąg z szałwii wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne na skórę oraz na błony śluzowe, zmniejsza zaczerwienienie.
- D-panthenol koi i chroni skórę i błony śluzowe.
Przeznaczenie
- Polecany dla osób z terenów o podwyższonym poziomie fluoru w wodzie.
- Dla dzieci i dorosłych, bez ograniczeń wiekowych.
Skład
Aqua (Water), Sorbitol, Glycerin, Hydrated Silica, Propylene Glycol, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Sodium Lauryl Sulfate, Cellulose Gum, Aroma (Flavor), Limonene, Titanium Dioxide, Panthenol, Sodium Saccharin, Sodium Benzoate, Cl 42090 (FD&C Blue No. 1), Cl 19140 (FD&C Yellow No. 5).
Pierwsze wrażenia:
Nie wiem, w jaki sposób przegapiłam tę pastę. Znaczy fakt, że Ziaja taką produkuje. Od lat nieregularnie kupuję ich płyn do płukania ust bez fluoru i pastę dla dzieci z ksylitolem. Jednak byłam przekonana, że to wszystkie niefluorowe produkty do higieny jamy ustnej, jakie produkują.
Być może jest tu znów problem z dostępnością i po prostu nie było jej na sklepowych półkach, tak, jak się to często zdarza z płynem. Chodzę po niego do sklepów firmowych Ziaja.
Ale wracając do pierwszych wrażeń :) Jak widzicie, pasta sprzedawana jest w kartoniku, który łatwo się niszczy i ma bardzo prostą grafikę. Tubka jest solidna, miękka, da się (najpewniej) wycisnąć do końca resztki pasty.
Kolor pasty mnie zaskoczył :) Morski? Turkus? Jest także intensywnie miętowa. Czuć szałwię, ale i aromat mięty, przetrzymywana nieco pali w usta, ale to nic w porównaniu z niektórymi sklepowymi pastami. Nic!
Przyznam, że lubię ten efekt, czuję zioła, odświeżenie i mam zapewniony na długi czas świeży oddech. Pieni się dobrze, więc jest wydajna. Użyłam jej już kilka razy na noc i już jestem zadowolona z wyboru.
Bambusowa Szczoteczka do zębów
Bambusowa Szczoteczka do zębów to lepsza alternatywa dla zwykłej szczoteczki do zębów. Rączka szczoteczki została wykonana z bambusa, czyli surowca który jest w pełni biodegradowalny. Szczecina szczoteczki została wykonana z nylonu, bez BPA wolnego od Bisfenolu.
Szczoteczka doskonale czyści zęby i przestrzenie między zębowe, bez podrażniania dziąseł i rysowania szkliwa. Zapewnia kompleksową higienę jamy ustnej i w połączeniu z dobrą pastą do zębów pozwala cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Z ekologicznego punktu widzenia z pewnością docenimy naturalność produktu, którego właściwości wynikają z przyrody. Naturalna szczoteczka bambusowa stwarza idealne wrażenie, zwłaszcza na osobach, które cenią prostotę. 100% Biodegradowalna.
Sposób użycia
Zmoczyć włosie szczoteczki, nałożyć na nie odrobinę pasty, a następnie wyszczotkować zęby. Po użyciu należy dokładnie wypłukać włosie pod ciepłą wodą. Nie szczotkuj zębów za mocno. Nie ma potrzeby karania dziąseł i szkliwa, każdy dentysta powie ci to samo. Miękkie włosie usunie z twoich zębów płytkę nazębną i przebarwienia, masując dziąsła, nie podrażniając dziąseł i nie powodując zsunięcia się włosia, odcinając żywotność szczoteczki.
Sposób przechowywania
Ważne, żeby przechowywać szczoteczkę w suchym, przewiewnym miejscu. Należy unikać pozostawiania szczoteczki w kubku. Bambus jest porowaty i ostatecznie będzie wchłaniał wodę i rozszerzał się. Osusz szczotkę po każdym użyciu i postaw ją w wentylowanej filiżance (lub czymś podobnym). Twoja szczoteczka będzie dłużej działać. Zmieniaj szczotkę co 2-3 miesiące.
Skład
Rączka wykonana z bambusa, włosie z bambusa węglowego.
Pierwsze wrażenia
Najpierw taka rzecz. Mój chłopak długo i nieładnie się śmiał z oznaczenia “wegańska szczoteczka”. Czy inne są produkowane z rogów jednorożców zamiast z plastiku? Pytał i nawet zrobił zdjęcie, aby pokazać je w pracy (związanej z ekologią). Przyznam, że sama nawet nie zwróciłabym na to większej uwagi. Wiem, że to marketing itd., ale wegańska brzmi bardzo na plus, poza tym jest drewniana i miękka. Głównie dlatego ją zakupiłam, bo za mocno trę po dziąsłach domową pastą kokosową. Ma po prostu oleistą (a jakże) niepieniącą się wcale konsystencję.
Więc tutaj włosie jest mięciutkie i miłe w użyciu, szczoteczka nieco inaczej, ale dobrze czyści. Wybrałam najtańszą opcję z możliwych, żeby po prostu przetestować nowość. Mimo tego produkt jest dobrej jakości.
Będę używać? Pewnie! Czy kupię ponownie? Tego nie wiem. Kilka cm plastiku co trzy miesiące to nie taka duża ilość do wyrzucenia. Więc hipokryzją byłoby tylko dlatego kupować droższe szczoteczki, jeśli wciąż nie zredukowałam (niestety) wystarczajaco swojego spożywczego śmiecenia. Za to prozdrowotne właściwości tych szczoteczek juz do mnie przemawiają. Zobaczę po przetestowaniu. Na pewno będzie recenzja.
Pasta do zębów Himalaya Dental Cream
Pasta skutecznie oczyszcza i chroni zęby przed paradontozą i próchnicą. Polecana jest szczególnie osobom uskarżającym się na obrzęk lub krwawienie dziąseł, ból zębów oraz nieświeży oddech. Pasta w swoim składzie posiada naturalne składniki takie jak: granatowiec właściwy, Neem, akacja arabska, embelia ribes, niepokalanek, jesion nepalski.
Stosowanie
Szczotkować zęby pastą co najmniej 2 razy dziennie. Nie połykać. Po szczotkowaniu dokładnie wypłukać jamę ustną.
Skład
Aqua, Glycerin, Silica, Hydrated Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Titanium Dioxide, Fragrance, Xanthan Gum, Saccharin, Menthol, Punica Granatum Extract, Calcium Fluoride, Sodium Benzoate, Sodium Sulphite, Zanthoxylum Alatum Extract, Acacia Arabica Bark Extract, Embelia Ribes Friut Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Vitex Negundo Extract, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Thymol, Terminalia Chebula Friut Extract, Terminalia Bellerica Fruit Extract, Phyllanthus Emblica Fruit Extract
Pierwsze wrażenia
Kiedyś kupowałam tą pastę dość często. Była jedną z niewielu tak dobrze dostępnych na polskim rynku produktów zdrowych dla zębów. Ta zawiera fluorek wapnia zamiast fluorku sodu, czyli ten mniej rozpuszczalny typ, ale wciąż dobrze działa na szkliwo. Więc jest to rzeczywiście pasta do codziennego stosowania. Można ją dostać w wielu drogeriach i supermarketach w promocji od 8 zł, cena zwykła to około 11 zł.
Dalej szukałam jednak czegoś z lepszym składem, bez sls i pochodnej formaldehydu, ale jak na razie nie zrezygnuję z jej używania. Ma konsystencję maseczki z glinki :) I świeży, ziołowo- miętowy smak. Jest niedroga, wydajna i dobrze czyści zęby. Była w świetnej cenie, więc zakupiłam i pewnie jeszcze nie raz to zrobię.
Proszek wybielający do zębów Eucryl
Eucryl Toothpowder Freshmint wybielająco polerujący proszek do zębów, niezawodny sposób na białe i zdrowe zęby. W skład Eucryl wchodzą specjalne mikrogranulki. Ich “rewolucyjnie” nowa formuła pozwala na aktywne przeniknięcie w głąb nalotu i kamieni nazębnych w celu ich usunięcia z powierzchni zębów.
Wybierając ten produkt możesz być pewien – zęby oraz cała jama ustna są pod 100% ochroną przed szkodliwymi bakteriami. Specjalnie dobrane składniki (w tym triclosan), mające właściwości antyseptyczne, szybko likwidują “niepotrzebną florę” oraz pasożytów jamy ustnej, w tym również bakterie wywołujące nieprzyjemny oddech!
Już po pierwszym użyciu daje mocny efekt rehabilitacyjny. Aktywne enzymatyczne składniki proszku wielokrotnie przyspieszają naturalną mineralizację szkliwa. Efekt jest nie tylko widzialny, lecz także odczuwalny.
Stosowanie
- Namoczyć szczoteczkę i strząsnąć nadmiar wody
- Wcisnąć do proszku
- Wyczyścić zęby jak zwykle
W celu usunięcia nalotu i kamieni nazębnych wystarczy czyścić zęby proszkiem Eucryl dwa razy w tygodniu, poza używaniem tradycyjnej pasty. Jest zalecany jako silny i zdrowy środek usuwający kamień nazębny. Nie jest zalecany dzieciom do 7 lat. Unikać kontaktu z mocno uszkodzonymi lub zniszczonymi zębami. Zawsze dobrze domykać pokrywkę w celu zachowania świeżości.
Nie zastosowano szkodliwych wybielaczy chemicznych.
Optymalnie dobrane składniki nie wywołują skutków ubocznych
(stanów zapalnych dziąseł, bólu czy nadwrażliwości zębów).
Skład:
Calcium Carbonate, Aqua, Sodium Lauryl Sulfate, Flavour, Sodium Saccharin, Aluminium Hydroxide, CI 19140, CI 42090.
Pierwsze wrażenia:
Ten produkt, przyznaję, wzięłam w ciemno, w celu dobicia do darmowej dostawy. Oraz w celu przetestowania. Mam jednak małe wątpliwości, bo boję się, że od takich ścierających proszków może powrócić moja okropna nadwrażliwość zębów, którą miałam kila lat temu. I obawiam się właśnie, że nabawiłam się jej od zbyt intensywnego wybielania. Więc delikatnie przetestuję proszek, być może nakładając go na razie na pastę. Opakowanie jest bardzo vintage prl :) i trzeba uważać, żeby nic nie rozsypać. Sam proszek pachnie mocno miętowo i przyjemnie, jest tak samo zielony, jak pasta Ziaja. Drobniutko zmielony, trochę jak soda. Czytałam, że świetnie nadaje się też do czyszczenia kamienia z aparatu na zęby.
Kurkuma mielona
Indyjską przyprawę zakupiłam w celu przetestowania jej do kilku receptur diy. Głównie do wykonania domowych kosmetyków do pielęgnacji i wybielania zębów. Ale część odłożę do gotowania i zdrowotnych mikstur. Kurkuma jest tania, zdrowa, wydajna i barwi na ciekawy kolor :) Tutaj dodatkowo świetnej jakości, więc za taka cenę się skusiłam. Niedługo pojawią się przepisy z jej udziałem na blogu, jesteście ciekawi?
Zobacz też: Domowa pasta do zębów kokosowa
Który z produktów chcecie, żebym zrecenzowała jako pierwszy? Znacie je już? Dajcie znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło,
Asia.
Dla mnie niezwykle skuteczny specyfik. Uważam, że warto stosować niekonwencjonalne rozwiązania. Czasami działają.