Jak się szybko opalić ? 5 sposobów na piękną opaleniznę

Witajcie, kochani! Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejny post o naturalnych metodach pielęgnacji – jak się szybko opalić, aby nasza skóra pozostała zdrowa, gładka i miała piękny, brązowy kolor- w sam raz na lato!

Jeśli wybierasz się na wakacje i/ lub chcesz się szybko opalić się na słońcu, ale obawiasz się zniszczenia skóry i problemów ze zdrowiem, ten wpis jest właśnie dla ciebie! Wyjście na ostre słońce bez przygotowania na pewno może kiepsko się skończyć, ale na szczęście są proste metody na szybkie i zdrowe opalanie nawet w najgorszym upale. Dlatego zapraszam do moich porad i dalszej części postu.

Jak się szybko opalić ? 5 sposobów na piękną opaleniznę

Jak się szybko opalić?

Wyjście na ostre słońce bez przygotowania na pewno może kiepsko się skończyć, ale na szczęście są proste metody na szybkie i zdrowe opalanie nawet w najgorszym upale. Pomóc w tym mogą odpowiednie kosmetyki, suplementy diety, ochrona głowy i ruch. 


Pamiętaj jednak, że każde długie i intensywne kąpiele słoneczne są niebezpieczne nie tylko dla skóry, ale i naszego zdrowia. Nie wychodź na słońce w największy upał! Co jakiś czas podczas opalania ochłodź się wodą lub idź do cienia. Nawadniaj się. Chroń twarz, głowę oraz zwracaj szczególną uwagę na znamiona i blizny.

Jak chronić włosy na wakacjach, na basenie i na plaży?

Beta-karoten na opalanie

W aptekach znajdziemy specjalne preparaty, które przygotują skórę na spotkanie ze słońcem. W ich składzie będzie beta-karoten, jeden z barwników roślinnych, który nadaje skórze zdrowy, lekko ciemniejszy odcień. Po opalaniu ładnie się ten kolor pogłębia, a jednocześnie chroni skórę przed słońcem. 

Suplementację zacznij przed wyjazdem, bo na rezultaty działania trzeba będzie poczekać mniej więcej 3-4 tygodnie. 

Możesz też pić czysty sok marchewkowy – ma podobne działanie, ale zdecydowanie efekt będzie mniejszy.

Jak się szybko opalić ? 5 sposobów na piękną opaleniznę

Przyspieszacz opalania- czy warto?

Jest to kosmetyk, który uwielbiają miłośniczki pięknej opalenizny. Jak działa taki produkt? Przyspiesza produkcję melaniny i w połączeniu ze słońcem daje naturalnie wyglądającą opaleniznę, nawet brązową.

Większość z nich wyposażona jest w filtr słoneczny, ale bardzo niski, najczęściej na poziomie SPF 5 – SPF 10. Stosowanie przyśpieszacza należy zatem połączyć z kremem z filtrem na poziomie minimum SPF 30.

Jak się szybko opalić? Rób przerwy

Szybko nie znaczy zdrowo, bo jeśli chodzi o opalanie, lepiej wychodzić na słońce częściej i krócej, niż raz a długo. Najlepiej też nie przebywać na plaży kilka godzin pod rząd, zwłaszcza między 11 a 14, gdy słońce świeci najmocniej. Oczywiście zawsze smarujemy się kosmetykiem z SPF i nosimy kapelusz chroniący głowę przed udarem. Pozwoli to cieszyć się piękną i zdrową opalenizną bez zaczerwienień i schodzącej skóry. 

Jak się szybko opalić? Ruch na słońcu!

Nic dziwnego, że siatkarki mają taką pięknie opaloną skórę! Dzięki dawce ruchu opalasz się równomiernie, spalasz kalorie, a do tego chłodzisz. Graj w siatkówkę, piłkę plażową, biegaj, spaceruj wzdłuż lini brzegowej. Wszystko jest lepsze, niż znudzone leżenie godzinami na palącym słońcu!

Jak się NIE opalać?

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych metod, którą zdecydowanie odradzamy jest opalanie się na masło. Zapewnia ono natłuszczenie i być może ładny kolor, ale nie daje skórze całkowicie żadnej ochrony. Poza tym nikt chyba nie chce pachnieć masłem, oblepionym piaskiem jak panierka…

W sklepach można kupić wiele tanich i zdrowych kosmetyków do opalania, więc tą metodę naszych babć odłużmy już między karty historii. Są lepsze sposoby!

Także siedzenia na na słońcu po kąpieli bez wycierania skóry ręcznikiem jest bardzo niebezpieczne. Słone kropelki z morza działają na promienie słoneczne jak magnes. Grozi to oparzeniem! Po każdej kapieli zależy się wytrzeć i nałożyć kolejną warstwę kremu do opalania z wysokim filtrem UV.

Jak się szybko opalić ? 5 sposobów na piękną opaleniznę

A po opalaniu?

Użyj olejku marchewkowego i aloesu. Można kupić wiele ciekawych kosmetyków po opalaniu, które mają tez działanie chłodzące i łagodzące na spaloną skórę. Jednak jeśli chcesz ją zregenerować naturalnie, użyj olejków i aloesu.

Olejek marchewkowy zwłaszcza jest polecany na lato- dzięki wysokiej zawartości beta-karotenu poprawia kolor skóry, odżywia ją, pogłębia i utrwala opaleniznę. Stosuj go po powrocie z plaży. Skóra będzie nawilżona i zregenerowana. Możesz go także dodać do ulubionego balsamu. Na wszelkie podrażnienia i pieczenie skóry użyj żelu aloesowego, możesz go zmieszać z olejkiem jako szybkie serum regenerujące całe ciało i twarz po opalaniu.

Panujecie już wakacyjne opalanie? Ania

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 165

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

6 komentarzy

  • Ważny wpis. Przecież żadna syntetyczna witamina D nie zastąpi tej naturalnej, prosto ze słońca. Wystawiając na działanie promieni słonecznych dużą powierzchnię ciała (jak przy opalaniu) dostarczamy sobie dużo dobra 🙂 Oczywiście jeśli nie zaszkodzimy sobie niewłaściwym opalaniem… Mądre opalanie to sztuka 🙂

  • Aneta Boritzka

    Ja lubię mało kakaowe jak ktoś lubi słodkie zapachy 🙂 Nie mam problemu z opalaniem, ostatnio nawet unikam słońca, ale to chyba przez hormony tarczycy, nie pozwalają mi długo wysiedzieć na słoneczku. Mam nadzieje, że mi to minie, bo kocham słońce!

  • artykuł bardzo przydatny bo wiele osób ma problem żeby ich to słońce złapało, u mnie akurat problemu nie ma, ale czytałam z zainteresowaniem co można robić juz po opalaniu aby się zabezpieczyć 🙂

  • Potrzebowałam tego wpisu! Sama męczę się już od końca czerwca by załapać opaleniznę i póki co jest słabo. Muszę spróbowac z beta-kariotenem 🙂

  • Sok z marchwi to podstawa. Dodałabym jeszcze kosmetyki z naturalnymi olejami, m.in. z pestek malin.

  • Co roczny letni problem . 😉 Najgorzej nogi .

Zostaw swój komentarz