Hej, kochani! Dzisiaj mam dla Was kolejny post włosowy, czyli Capitavit, wcierka na szybki porost włosów z Herbapolu.
Capitavit to wcierka alkoholowa z wyciągami ziołowymi, zawiera ekstrakty z nagietka lekarskiego, tataraku, pokrzywy, łopianu, skrzypu polnego i szyszki chmielu. Nie wiadomo, czemu nazwany jest przez Herbapol balsamem pielęgnacyjnym do włosów. (A nie tonikiem, lotionem, płynem po prostu?) Jest to wcierka zdecydowanie typu retro vintage. I to nie dlatego, że opakowanie sugeruje syrop na kaszel lub kosmetyki, które znajdziemy w apteczce u pradziadka.
Pamiętam Capitavit ze stosowania kilkanaście lat temu, gdy jako młoda osoba zakładałam blog włosomaniaczki i testowałam wszelkie dostępne produkty na porost włosów. Wtedy ta wcierka sprawdziła mi się znakomicie, włosy rosły jak szalone, aż trzeba było często podcinać grzywkę. Byłą to też chyba najtańsza wcierka świata, zwłaszcza, że rozpuszczałam ją w wodzie. Od niedawna znowu przypomniałam sobie o niej i stosuję regularnie tę wcierkę, tylko rozpuszczam 1 do 1 w zielonej herbacie. Jeśli jesteście ciekawi, jak mi się sprawdził Capitavit, zapraszam do dalszej części wpisu.
Capitavit, Herbapol, Balsam pielęgnacyjny do włosów
Opis producenta:
Balsam pielęgnacyjny do włosów zwiększa odporność skóry i włosów na czynniki szkodliwe, zmniejsza wypadanie włosów, nadaje in połysk i elastyczność, odżywia i wzmacnia, przeciwdziała podrażnieniom skóry.
Może być stosowany do każdego rodzaju włosów, ale najlepsze rezultaty uzyskuje się przy włosach przetłuszczających się i skłonnych do powstawania łupieżu. Balsam polecany jest do pielęgnacji włosów osłabionych zabiegami fryzjerskimi – łatwo łamiących się, rozszczepiających, włosy stają się puszyste i łatwe do układania, nie zmieniają koloru.
Płyn jest ekstraktem etanolowym z kwiatu nagietka, kłącza tataraku, ziela pokrzywy, korzenia łopianu, ziela skrzypu, szyszek chmielu, z dodatkiem witaminy F.
Skład:
Alcohol Denat., Aqua, Calendula Officinalis (and) Acorus Calamus (and) Urtica Dioica (and) Arctium Lappa (and) Equisetum Arvense (and) Humulus Lupulus Extract, Linoleic Acid (and) Oleic Acid (and) Linolenic Acid (Vitamin F).
Działanie:
Nadaje włosom puszystość, ułatwia układanie i poprawia wygląd. Zmniejsza powstawanie podrażnień skóry. Regularne stosowanie poprawia stan higieniczny skóry głowy, nadaje włosom połysk i elastyczność, zmniejsza skłonność do łamania się i rozszczepiania.
Zastosowanie:
Do pielęgnacji skóry głowy i włosów, szczególnie gdy są one osłabione zabiegami fryzjerskimi.
Dawkowanie
Wcierać w skórę głowy i włosy, 1-3 razy w tygodniu, przed lub po umyciu.
Pojemność: 100 ml
Cena: 6,90 zł
Moja opinia:
Capitavit to wcierka alkoholowa z wyciągami ziołowymi, zawiera ekstrakty z nagietka lekarskiego, tataraku, pokrzywy, łopianu, skrzypu polnego i szyszki chmielu. Nie wiadomo, czemu nazwany jest przez Herbapol balsamem pielęgnacyjnym do włosów. (A nie tonikiem, lotionem, płynem po prostu?)
Jest to wcierka zdecydowanie typu retro vintage. I to nie dlatego, że opakowanie sugeruje syrop na kaszel lub kosmetyki, które znajdziemy w apteczce u pradziadka. Pamiętam Capitavit ze stosowania kilkanaście lat temu, gdy jako młoda osoba zakładałam blog włosomaniaczki i testowałam wszelkie dostępne produkty na porost włosów. Wtedy ta wcierka sprawdziła mi się znakomicie, włosy rosły jak szalone, aż trzeba było często podcinać grzywkę.
Byłą to też chyba najtańsza wcierka świata, zwłaszcza, że rozpuszczałam ją w wodzie, bo bałam się wpływu tej ilości alkoholu na mój skalp. Niestety właśnie to mnie podrażniło, więc koniec końców moja przygoda z tym specyfikiem zakończyła się na jednej buteleczce. Efekty były jednak dobre, dwa cm więcej zostało mimo podcinania końcówek.
Niedawno znów sobie przypomniałam o tej wcierce, robiłam zapasy przed izolacją i szukałam, co by kupić do przetestowania. Po Banfi chyba żaden zapach nie jest mi straszny i żadna ilość alkoholi. Od niedawna znowu stosuję te wcierkę, tylko rozpuszczam 1 do 1 w zielonej herbacie, którą po prostu mam do wypicia; tak mi wygodnie.
Rzeczywiście wcierka już nie podrażnia mojej głowy, zapach jest mi obojętny, cena super, niestety chyba też nie działa tak dobrze, jak kiedyś. Nie zauważyłam genialnie szybkiego przyrostu w odroście, choć może wypadanie włosów nieco się zmniejszyło. Mimo to będę stosować ją dalej, bo może mimo wszystko ruszy trochę porost. Tyle wyciągów ziołowych nie może się mylić!
Capitavit – jak stosujemy wcierkę na porost włosów?
Wcierka jest mocna i ma silny zapach syropu na kaszel, na pewno nie sprawdzi się u każdego. Dzięki alkoholom co prawda ziołowe składniki lepiej się wchłaniają w skórę i pobudzają krążenie, działają antybakteryjnie i przeciwłojotokowo. Balsam może jednak podrażnić lub przesuszyć wrażliwą skórę głowy, więc jeśli zacznie coś się dziać- rozpuszczamy bardziej lub odstawiamy kosmetyk. Może sklejać włosy lub nie zniesiemy zapachu – wtedy stosujemy ją tylko przed myciem.
Natomiast zdecydowanie nie wolno stosować jej na długości! Mimo, że na opakowaniu jest napisane, że Capitavit zmniejszy skłonność do łamania i rozszczepiania włosów- niby jak? Absolutnie nie.
Instrukcja krok po kroku jak stosować wcierkę Capitavit?
- Przelej
Minusem kosmetyku jest wielka, szklana butelka. Najlepiej przelać wcierkę do buteleczki z dziobkiem lub nakładać Capitavit małą strzykawką bez igły.
- Odmierz
Przelewam płyn do zlewki/kieliszka. Nabieram 2,5 ml płynu do małej strzykawki, resztę uzupełniam herbatą, hydrolatem lub wodą.
- Nakładaj
Ostrzykuję skórę głowy po przedziałkach. Unikam rozlania na boki i spływania po długości.
- Wykonaj masaż
Następnie wykonuję kilkuminutowy masaż opuszkami placów i/lub urządzeniem.
- Jak często stosować wcierkę?
Wcierkę Capitavit nakładam dwa razy dziennie, rano i wieczorem razem z masażem. Opakowanie wystarcza na około miesiąc użytkowania, potem robię tygodniową przerwę.
Podobne: Khadi, Wzmacniająca mgiełka do włosów pielęgnacja i stylizacja
Znacie ten kosmetyk? Ja go będę dalej testować.
Asia