Cześć, kochani! Przychodzę do Was dzisiaj z kolejnym postem o DIY domowych kosmetykach, tym razem będzie to peeling kawowy DIY do ciała. Od dawna jets on moim ulubionym kosmetykiem.
Znakomicie pomaga na cellulit i wygładza skórę jak żaden inny gotowy kosmetyk ze sklepowych półek. Ostatnio tak rzadko kupuję gotowe peelingi cukrowe czy solne, bo łatwo i tanio możemy zrobić sobie taki domowy, który naprawdę sprawdza się rewelacyjnie. A ile zabawy w przygotowywanie domowych mikstur! Uwielbiam tworzyć różne wersje zapachowe! A dzieci także mają z tego fajne zajęcie.
Taki peeling jest bardzo tani, lub nawet nic nie kosztuje, jeśli pijemy w domu dużo kawy. Jest też prosty do zrobienia, wystarczy wymieszać wszystkie składniki i możemy nakładać na zwilżoną skórę. Kawa od wieków jest środkiem wykorzystywanym w naturalnej kosmetyce, dzięki zawartości polifenoli, kofeiny i innych dobroczynnych składników. Taki kawowy peeling wygładza skórę i ujędrnia, jest skutecznym narzędziem w walce z cellulitem. Poza tym cudowny zapach kawy z cynamonem z pewnością umili nam każdy dzień. Zapraszam do dalszej części wpisu.

Peeling kawowy do ciała DIY
Składniki:
- 3 łyżki świeżych fusów z kawy
- bazowy olej, np. migdałowy, oliwa -ok. łyżka
- sól lub cukier -ok. łyżeczki
- cynamon, kardamon- szczypta
- olejki zapachowe spożywcze : wanilia, pomarańcza lub olejki eteryczne
Wykonanie:
- Przygotowanie.
Odsączamy fusy na sitku, myjemy i wyparzamy pojemnik np. po sklepowym peelingu lub kremie do ciała.
- Wybranie zapachu.
Przygotowujemy składniki do wybranej wersji zapachowej, np. wanilia i pomarańcza lub kawa z cynamonem.
- Mieszanie.
Wsypujemy kawę do pojemnika i mieszamy energicznie z olejem, aż do uzyskania zwartej, gęstej masy. Ewentualnie zagęszczamy dosypując drobniejszy składnik- sól ub cukier.
- Dodatki.
Dodajemy olejki, ekstrakty, przyprawy i inne wybrane dodatki, znów mieszamy.
- Odstawianie.
Następnie odkładamy peeling na co najmniej 15 minut przed myciem, żeby się przegryzł. Gotowe!
Podobne: Domowa maseczka do twarzy DIY -jak zrobić?

Domowy peeling z kawy-uwagi:
Olejki eteryczne używamy ostrożnie, 2-3 krople na całe opakowanie peelingu wystarczy! Tak samo z przyprawami, wystarczy szczypta. Mogą wywołać zaczerwienienie lub inne reakcje skóry.
Możemy do masy dodać także odrobinę miodu, oliwy z oliwek, miks olejowy, witaminę e, żel aloesowy, śmietanę. Te składniki dodatkowo odżywią skórę.
Taki peeling można również stosować do skóry głowy, ale pamiętajmy, aby nie pocierać za mocno włosów i dokładnie spłukać go wodą.
I najważniejsze:
Peeling postoi na łazienkowej półce około tygodnia, potem jednak może spleśnieć. Najlepiej robić małe partie co jakiś czas lub trzymać go w lodówce.
Koniecznie dajcie znać, czy już korzystałyście z domowego kawowego peelingu i jakie były jego efekty! Asia