Cześć, kochani! Przychodzę do Was dzisiaj z kolejnym postem o DIY kosmetykach, tym razem będzie to domowa maseczka do twarzy z awokado, miodem i jogurtem. Taka maseczka jest bardzo tania i prosta do zrobienia, wystarczy wymieszać wszystkie składniki i już możemy ją nakładać na zwilżoną hydrolatem twarz.
Maska doskonale odżywi, nawilży i wzmocni naszą skórę, jest też świetnym remedium na wiosenne, deszczowe smutki. Pomysł na akurat tę maseczkę z miodem przyszedł mi głowy przypadkiem, podczas robienia maski na włosy. Przepis na nia także niedługo się tu pojawi! Awokado jest pełne zdrowych tłuszczy oraz witamin i mikroelementów, dlatego warto włączyć je na stałe nie tylko do swojej codzienne, zdrowej diety, ale i do pielęgnacji skóry, włosów i ciała. Przypominam tylko, że powinniśmy jednak zawsze uważać i zrobić test alergiczny przed użyciem, gdy mamy do czynienia z tak naturalnymi produktami.
Maseczka na twarz z awokado z jogurtem i miodem sprawdziła się doskonale! Skóra po jej zmyciu była ukojona i nawilżona, a mój nastrój po takim małym spa w wannie z lampką wina i ksiąską także zdecydowanie się poprawił. Jeśli was zainteresowałam tą maseczką, zapraszam do mojego wpisu.
DIY maseczka do twarzy awokado z jogurtem
Składniki:
- połowa dojrzałego awokado
- łyżka gęstego jogurtu (lub śmietany, maślanki, kefiru)
- łyżeczka płynnego miodu
- kilka kropel soku z cytryny
Przygotowanie:
Domowa maseczka DIY
- Przygotowanie.
Odmierzamy składniki. Awokado kroimy wzdłuż, wyjmujemy pestkę i miąższ łyżeczką.
- Miksowanie.
Awokado miksujemy w blenderze lub możemy je rozgnieść dokładnie widelcem w miseczce.
- Mieszanie.
Dodajemy resztę składników i dokładnie mieszamy, aż powstanie gładka, gęsta masa. Gdy jest za rzadka, można zagęścić skrobią, aby nie spływała nam z twarzy.
- Nakładanie.
Nakładamy maską na oczyszczoną i zwilżoną skórę, na co najmniej 15 minut, omijając okolice oczu i ust. Zmywamy i nakładamy serum lub krem.
Podobne: DIY maseczka do twarzy z dynią, miodem i jabłkiem
Uwagi:
W razie pieczenia lub innych objawów natychmiast zmywamy maseczkę zimną wodą.
Najlepiej stosować po peelingu twarzy, a po takim zabiegu nałożyć jeszcze serum i/ krem.
Maseczkę można przechowywać w szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce do 2 dni, chociaż najlepiej robić świeże partie i zużywać na bieżąco. Można także resztki zamrozić, zużyć do maski do włosów lub nawet po prostu zjeść, jako odżywczy deser.
Jakie domowe maseczki polecacie na wiosnę?