Witajcie, kochani! Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejny post o naturalnych metodach pielęgnacji włosów – płukanka z prawoślazu, która nawilża włosy i dodaje im cudownego blasku.
Jest to kolejna, bardzo popularna metoda pielęgnacji włosów włosomaniaczek, która była znana i stosowana już do wieków w naturalnej kosmetyce. Wszelkie płukanki są świetnym zakończeniem i dopełnieniem mycia włosów, bo przez nie możemy dodatkowo zadbać o domknięcie łusek, odżywienie, zwiększenie objętości oraz połysk. Płukanka z ziół jest jedna z takich najbardziej znanych metod właśnie na szybkie nawilżenie włosów. Prawoślaz jest jednym z najbardziej znanych ziół o właściwościach właśnie kojących i nawilżających na nasze włosy, a także ogranicza przetłuszczanie się włosów. Podobnie działa także na skórę, bo nawilża ją, zmiękcza i działa kojąco, łagodzi podrażnienia.
Byłam bardzo ciekawa działania tej płukanki, dlatego od razu wrzuciłam jedno opakowanie tego leczniczego zioła przy najbliższej wizycie w aptece. Przy kolejnym myciu zaczęłam swoje testy. Byłam dobrze nastawiona do jej działania, bo płukanki żelowe- z lipy i glutka lnianego świetnie się u mnie sprawdziły. Płukanka z prawoślazu również mnie zachwyciła efektami w blasku, nawilżeniu i puszystości włosów oraz dobroczynnym działaniem na skórę głowy. Jeśli jesteście ciekawi, jak prawoślaz sprawdził się w formie tej prostej płukanki, zapraszam do dalszej części wpisu.
Płukanka z korzenia prawoślazu DIY- prosty przepis
Składniki:
- 2 łyżeczki posiekanego korzenia prawoślazu
- szklanka przegotowanej wody
Wykonanie:
Potrzebny czas: 15 minut
Płukanka z korzenia prawoślazu DIY do włosów
- Przygotowanie składników.
Potrzebujemy małego garnka, miski, kubeczka i oczywiście -wody i zioła. Wodę należy wcześniej przegotować.
- Zaparzanie.
Zioła należy zalać około szklanką ciepłej, ale nie wrzącej wody. Zostawić chwilkę do naciągnięcia. Jeśli zależy nam na czasie, tym płynem możemy już płukać włosy, ale nie będzie takich świetnych efektów, jak po gotowanej płukance.
- Gotowanie.
Gdy zioła się nieco zaparzą, gotujemy na małym ogniu przez około 10 minut do momentu, aż w pojawi się śluz. Odcedzamy płyn na sitku. zostawimy chwilkę do wystudzenia.
- Rozpuszczanie.
Gotowa płukanka powinna mieć słomkowożółty kolor. Płyn rozrzedzamy tuż przed użyciem w misce dwoma kubeczkami chłodnej wody.
- Myjemy włosy jak zwykle.
Płukanki używamy tuż po umyciu włosów. Polewaj kubkiem głowę i zanurzaj włosy w misce kilka razy. Płukankę stosujemy do ostatniego płukania. Układamy włosy jak zwykle.
Podobne: Płukanka z szałwii dla błyszczących włosów
Płukanka z prawoślazu, uwagi:
Byłam dobrze nastawiona do jej działania, bo płukanki żelowe- z lipy i glutka lnianego świetnie się u mnie sprawdziły. Płukanka z prawoślazu również mnie zachwyciła efektami w blasku, nawilżeniu i wygładzeniu oraz puszystości włosów. A także w dobroczynnym działaniem na skórę głowy. Włosy przetłuszczały się mi się po niej wolniej, różnica była dość widoczna. Włosy były także bardziej puszyste i ładnie odbite od nasady. Bardzo podobają mi się efekty tego DIY jak za takie tanie i dostępne ziółko! Polecam ją spróbować!
Używacie płukanek do włosów? Ania