Wcierka z kozieradki na wypadanie i szybki wzrost włosów

Kilka dni temu rozpoczęłam kurację wcierką z kozieradki. Ziółko to jest znane w środowisku włosomaniaczek jako cudowne remedium zmniejszające wypadanie włosów i przyspieszające wzrost nowych – ważne dla tych, co zapuszczają. Wcierka z kozieradki nadaje się także do stosowania dla mężczyzn, nie tylko na łysienie androgenowe ale i plackowate oraz na zagęszczenie włosów.

Sama stosowałam już taką kurację rok temu, na jesieni, gdy naprawdę sporo mi ich wypadało. Wcierka z kozieradki nie pomogła mi za bardzo na wypadanie, była też uciążliwa w stosowaniu przez swój charakterystyczny zapach “rosołku” (podobny do maggi) i nieco przetłuszczała mi skalp. Mam jednak wrażenie, że spowodowała szybszy wzrost włosów. Szkoda, że wtedy nie zmierzyłam rezultatów, ale różnica w długości była widoczna.

Postanowiłam powtórzyć kurację. Po pierwsze dlatego, że mam w domu zapas kozieradki, którą wykorzystuję tylko do farbowania cassią i szkoda, żeby się zmarnowało. A po drugie, zapuszczam włosy i będę stosować naprzemiennie różne wcierki, żeby dostarczyć skórze głowy jak największej ilości substancji odżywczych.

wcierka z kozieradki do włosów
Domowa wcierka z kozieradki

Gdzie kupić kozieradkę

Warto zapytać w aptece, ale najpewniej będą ją musieli dopiero dla nas sprowadzić. Najlepiej więc poszukać kozieradki w sklepach internetowych.  Koniecznie w formie zmielonych, a nie całych nasion.

Cena to ok. 4 zł za opakowanie, które starczy nam pewnie na rok.


Przygotowanie wcierki do włosów

Składniki:

  • kozieradka 
  • woda 
  • wódka
  • olejek eteryczny rozmarynowy 

Przygotowanie

Potrzebny czas: 10 minut

Mieszankę trzymam w lodówce, w szklanym pojemniku aptecznym kupionym na targu staroci. Może to być jakikolwiek zamykany pojemnik.

  • Łyżeczkę (5 ml) zmielonych nasion kozieradki zalewa się 100 ml wody, najlepiej destylowanej

    Ja zrobiłam wywar z połowy proporcji, bo lepiej szybciej już zużyć i zrobić nową wcierkę niż miałaby się zepsuć.
    Najlepiej pogotować wywar z kozieradki ok. 10 minut, następnie zostawić do przestudzenia.wywar z kozieradki

  • Potem napar przecedzam przez małe sitko

    Dodaję do niego łyżkę wódki spożywczej (niekoniecznie, jeśli macie wrażliwy skalp, ale dobrze jest coś dodać dla zakonserwowania i lepszego wchłania się w skórę).
    Można też dodać kilka kropli olejku rozmarynowego. Przyspiesza on krążenie krwi, hamuje wypadanie włosów, leczy łupież oraz normalizuje przetłuszczanie się skóry. Lubię go dodawać zwłaszcza dla zabicia zapachu kozieradkowej wcierki, ma też działanie antybakteryjne i przedłuży czas przechowywania domowej wcierki.
    Można także dodać olejku miętowego, z drzewa herbacianego, cytrynowego itd.. Ale nie więcej niż 5 kropli olejków eterycznych na 50 ml naparu- może podrażniać.wywar z kozieradki na włosy


Podobne posty: Wcierka z henny, amli i kozieradki | henna tea

Jak stosować wcierkę z kozieradki? 

Wywar z kozieradki należy wcierać w skórę głowy raz lub dwa razy dziennie, czyli rano lub wieczorem. Wcierkę nabieram do strzykawki (także kupicie za grosze z apteki) odmierzam w niej 5 ml i taką ilością wcierki ostrzykowuję skórę głowy. Następnie robię dokładny masaż opuszkami palców.

Kurację można stosować codziennie przez 3-4 tygodnie, potem zrobić tydzień przerwy i można kuracje powtórzyć od początku. Chociaż nie polecałabym używać cały czas tylko jednej wcierki. Lepiej stosować ją kilka razy do roku, wymiennie z innymi dla najlepszych efektów w przyroście i zagęszczeniu włosów. 

wcierka z kozieradki na zagęszczenie włosów
Domowa wcierka ziołowa

Dla zużycia i korzyści urodowych można wcierkę stosować także jako tonik do twarzy. Wcierka z kozieradki potrafi podleczyć też trądzik, więc przy nakładaniu na włosy nigdy nie zapominam przetrzeć skóry zmoczonym wacikiem. Można jej też użyć na rzęsy, jako podkład pod olejowanie włosów, bazę do maseczek do twarzy itd. Resztki nasion także można zużyć do ziołowych masek na skórę głowy czy do maseczek na twarz: nawilża i nadaje im bardziej smarowalną konsystencję.

Kurację będę kontynuować przez miesiąc, co kilka dni wymieniając płyn na nowy. Następnie zmierzę włosy i zobaczymy, jakie będą efekty.

Stosowałyście już tą kurację? Jakie macie rezultaty?

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 4.9 / 5. Liczba ocen: 193

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

3 komentarzy

  • Dzięki za tówj post! Płyn okazał się dla mnie prawdziwym ratunkiem, jeśli chodzi o problem zakoli i przerzedzonych włosów. Wcześniej próbowałem wielu innych suplementów, różnych szamponów, wcierek, ale nic nie dawało efektów. Dopiero gdy zacząłem stosować sie do twoich rad i wcierac płyn, zobaczyłem realne zmiany – włosy przestały wypadać, a zakola przestały się pogłębiać.

  • duolifesklep

    Specyfik kompletnie mi nie znany. Ale na pewno warto spróbować. To przecież coś kompletnie nowego.

Zostaw swój komentarz