Babuszka Agafia, balsam i szampon na cedrowym propolisie

Witajcie, kochani! Przychodzę do was dzisiaj z kolejną recenzją kosmetyków do pielęgnacji włosów, tym razem jest to Babuszka Agafia, balsam i szampon do włosów na cedrowym propolisie.

Pamiętam, jak swojego czasu włosową blogosferę ogarnął szał na rosyjskie kosmetyki. Właśnie wtedy sama zakupiłam kilka rosyjskich kosmetyków do pielęgnacji włosów- były niezmiernie tanie, a ich opisy kusiły wspaniałą naturalnością, jaka to odmiana po chemicznych odżywkach pełnych silikonów, które królowały wtedy na drogeryjnych półkach. Bardzo lubiłam zwłaszcza rzadkie i lejące się balsamy do włosów, które średnio sprawdzały się w roli masek/odżywek, ale jakie były przyjemne do mycia i emulgowania włosów!

Babuszka Agafia, Balsam i szampon do włosów na cedrowym propolisie były moimi ulubionymi, można tak powiedzieć, bo miałam ich aż po dwie butelki, a przecież są to ogromne ilości! Stało się tak przypadkiem: kupiłam w promocji szampon i balsam. Szampon był rypaczem i średnio mi przypadł do gustu, powoli go jednak zużywałam, natomiast balsam był tak przyjemny w użyciu, że zamówiłam kolejną jego butelkę w drogerii online. Okazało się, że ktoś pomylił naklejki na rosyjskich opakowaniach i przysłano mi szampon…Oczywiście okazało się to, jak już próbowałam odżywkować nim włosy i dziwię się nowej formule, że jest taka lejąca i pienista…Jednak szybko drogeria sprostowała pomyłkę i dostałam nowy, darmowy balsam wraz z gratisem, co uważam za bardzo miły gest z ich strony. W ten sposób testowałam oba te produkty dwukrotnie. Muszę przyznać, że mimo wszystko bardzo je miło wspominam. Jeśli jesteście ciekawi więcej na temat, jak mi się ten szampon i balsam sprawdził, zapraszam do dalszej części wpisu.

Babuszka Agafia
Babuszka Agafia, balsam i szampon do włosów na cedrowym propolisie

Babuszka Agafia, Syberyjski balsam do włosów na cedrowym propolisie

Propolis od najdawniejszych czasów był ceniony za swoje pożyteczne właściwości lecznicze. Do dzisiaj ludzie ratują się propolisem, leczą nim choroby. Propolis pomaga w przywróceniu życiowych sił organizmu i w podtrzymywaniu piękna i młodości. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowywania balsamów do włosów.

Balsam na cedrowym propolisie wzmacnia włosy, odżywia je, regeneruje ich uszkodzoną strukturę. Przywraca im blask i zdrowie, włosy stają się mocne i lśniące.

Przeznaczony do pielęgnacji słabych i zniszczonych włosów.

Składniki aktywne:

  • Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) – silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
  • Wosk pszczeli (Beeswax) – nabłyszcza, chroni i odżywia.
  • Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) – zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
  • Propolis cedrowy (Pinus Sibirica Ledeb Oil) – aktywnie wzmacnia włosy, skutecznie je regeneruje i usuwa uszkodzenia ich struktury.
  • Pyłek z szyszek cedrowych (Pinus Sibirica Pollen Extract) – usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu
  • Biały miód (Mel) – odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
  • Organiczny wosk kwiatowy (Jasminum Officinale Flower Wax) – chroni przed nadmiernym przesuszeniem i wpływem środowiska zewnętrznego.
  • Olej cedrowy (Cedrus Deodora Wood Oil) – usuwa podrażnienia skóry, szybko je goi, wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu
  • Olej z maliny kamionki (Rubus Saxatilis Oil) – posiada właściwości nawilżające, odżywcze i przeciwzapalne. Zawiera witaminy A, C, E, H i wit. grupy B.
  • Wyciąg z propolisu (Propolis Extract Milk) – działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i gojąco na rany.

Skład INCI:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Amodimethicone, Dimethicon, Propolis Extract*(organiczny ekstrakt propolisu), Inula Helenium Extract (oman wielki), Humulus Lupulus Flower Extract (chmiel), Helianthus Annuus Hybrid Oil (olej słonecznikowy), Cera Alba* (organiczny wosk biały), Cedrus Atlantica Bark Oil (olej cedrowy), Chamomilla Recutita Oil (olej rumiankowy), Geranium Sibiricum Extract* (organiczny ekstrakt bodziszka), Panax Ginseng Root Extract* (organiczny ekstrakt żeń szenia), PEG-12 Dimenthicon, Pinus Sibirica Needle Extract (ekstrakt z orzeszków cedrowych), Pinus Sibirica Seed Oil (olej cedrowy), Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 Esters (zmydlony olej cedrowy), Xanthan Gum, Hydrolyzed Milk Protein (protein mleczne), Panthenol (prowitamina B5), Niacinamid (witamina B3), Ceteareth-20, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 15985, CI 19140, CI 42090, CI 14720.

Pojemność: 550ml.

Cena: 6,98 zł– 10 zł

Babuszka Agafia

Babuszka Agafia, Syberyjski szampon na cedrowym propolisie 

Propolis od najdawniejszych czasów ceniono za jego lecznicze właściwości. Do dziś pomaga przywrócić witalność, zachować piękno i młodość. Syberyjska zielarka Agafia Jermakowa często stosowała propolis do przygotowywania szamponów.

Przy tworzeniu szamponu nr 1 na cedrowym propolisie uzupełniono recepturę babci Agafii organicznym kwiatowym woskiem, olejkami z maliny kamionki i cedru, żeń-szeniem, żywicą jodłową, aby wzmocnienie włosów było jeszcze bardziej skuteczne i efektywne.

Szampon na cedrowym propolisie aktywnie wzmacnia włosy, skutecznie regeneruje ich zniszczoną strukturę.

Zastosowanie: Szampon przeznaczony dla włosów osłabionych.

Skład INCI: 

Aqua, Sodium Laureth Sulfate (SLES),  Sodium Chloride, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propolis Extract* (organiczny ekstrakt propolisu), Pinus Sibirica Seed Oil (olej z orzeszków cedru syberyjskiego), Inula Helenium Extract(oman wielki), Humulus Lupulus Flower Extract (chmiel), Helianthus Annuus Hybrid Oil (olej słonecznikowy), Cera Alba*(organiczny wosk pszczeli), Cedrus Atlantica Bark Oil (olej cedrowy), Chamomila Recutita Oil (olej rumiankowy), Geranium Sibiricum Extract* (organiczny ekstrakt z bodziszka), Panax Ginseng Root Extract*(organiczny ekstrakt żeń szenia), Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 15985, CI 19140, CI 42090, CI 14720, CI 16035.
*- składniki organiczne

Pojemność: 550ml

Cena: 8-10 zł

Podobne: Bania Agafii, Mydło miodowe do włosów i ciała

Babuszka Agafia balsam i szampon do włosów na cedrowym propolisie
Babuszka Agafia, balsam i szampon do włosów na cedrowym propolisie

Babuszka Agafia, balsam i szampon do włosów na cedrowym propolisie, moja opinia:

Pamiętam, jak swojego czasu włosową blogosferę ogarnął szał na rosyjskie kosmetyki. Właśnie wtedy sama zakupiłam kilka rosyjskich kosmetyków do pielęgnacji włosów- były niezmiernie tanie, a ich opisy kusiły wspaniałą naturalnością, jaka to odmiana po chemicznych odżywkach pełnych silikonów, które królowały wtedy na drogeryjnych półkach. Bardzo lubiłam zwłaszcza rzadkie i lejące się balsamy do włosów, które średnio sprawdzały się w roli masek/odżywek, ale jakie były przyjemne do mycia i emulgowania włosów! Niestety szybko się okazało, że tutaj też nie możemy ufać składom kosmetyków, zapis INCI w Rosji jest inny, niż wymaga nasze prawo, woda pełna ekstraktów może mieć różne stężenia, a i czasem pełno szkodliwych konserwantów, których producent wcale nie musi wyszczególniać. Wtedy nikt o tym nie wiedział, ale na szczęście mnie się nigdy nie stała krzywda, a balsamy rosyjskie uwielbiam w roli tanich myjadeł do dzisiaj.

Opakowanie:

Oba produkty znajdują się w olbrzymiej butelce z zatyczką na klik, która wydobywa malutka ilość produktu. Przy szamponie to plus, ale w odżywce do mycia…Musiałam odkręcać wieczko. Pojemność kosmetyków to 550ml i rok na ich wykorzystanie. Zapach obu produktów był słodki, kwiatowo-miodowy- ziołowy.

Działanie:

Szampon był typowym, ziołowym rypaczem o kremowej i gęstej konsystencji w kolorze brązu i średnio mi przypadł do gustu – wysuszał i plątał moje włosy. Powoli go jednak zużywałam, nie tylko do włosów, ale i czasem pod prysznic. Szampon jednak jest szalenie pieniący i wydajny. Mój partner jednak nie miał z nim żadnych problemów i chętnie zużył do końca.

Natomiast balsam był tak przyjemny w użyciu, że zamówiłam kolejną jego butelkę. W składzie mamy mieszaninę wody z ekstraktami i olejkami, emolienty i antystatyki. Konsystencja jest dość rzadka, ale nie aż tak spływająca z palców jak w innych balsamach, nie spływał mi z włosów, chociaż też trudno było wczesać taką lejacą się odżywkę. Moje włosy traktowane tylko nim po umyciu były niedociążone i nieco przesuszone od ziół, szorstkie i matowe. Szybko więc zaczęłam używać tego balsamu jako emulgator, myjadło i Do mycia OMO, tutaj genialnie się sprawdził. BYł budyniowy, kremowy, pachnący i przyjemny. Nic nie podrażnił, a włosy były puszyste, miękkie i odbite od nasady. Za taką cenę- super.

Podsumowanie:

Muszę przyznać, że mimo wszystko bardzo miło wspominam te kosmetyki. Bardzo lubiłam zwłaszcza wszystkie rosyjskie rzadkie i lejące się balsamy do włosów, które średnio sprawdzały się w roli masek/odżywek, ale jakie były przyjemne do mycia i emulgowania włosów! Produkty te są wydajne i warte swojej niskiej ceny, na pewno warto im się przyjrzeć bliżej.

Spróbujcie takie budżetowe kosmetyki rosyjskie Dajcie znać! 

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 130

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

Zostaw pierwszy komentarz