Przejdź do treści
Strona główna  →  Włosy  →  Jak szybko wysuszyć włosy? 10 prostych sposobów

Jak szybko wysuszyć włosy? 10 prostych sposobów

Hej, kochani! Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejny wpis z poradami o naturalnej pielęgnacji włosów, tym razem o tym, jak szybko wysuszyć włosy.

Jeśli jesteś osobą, której włosy schną bardzo długo, musisz szybko wyjść albo po prostu nie chcesz za długo siedzieć z mokrą głową, ten wpis jest dla ciebie! Pw nim odpowiadam kilka prostych i sprytnych metod, którymi mogłam skrócić ten czas suszenia po umyciu włosów do minimum. Mój rekord to było dziesięć minut suszenia tuż przed wyjściem z domu, ale pomogłam sobie z tyłu głowy suszarką i jednak, na wszelki wypadek założyłam czapkę, bo pogoda na minusie. Jak widzicie, wszystko zostało przeze mnie dobrze przetestowane, ponieważ włosy myję dość często i są długie, a nie chcę ich suszyć w nieskończoność. Jeśli was zaciekawiłam tymi domowymi metodami, zapraszam do dalszej części wpisu.

Jak szybko wysuszyć włosy? Suszarka!

Wydawałoby się, że to najprostszy ze sposobów, a jednak wiele osób unika ciepłego powietrza, które może bardzo zniszczyć włosy. Jeśli bardzo się spieszysz, dobrą metodą jest podsuszenie ciepłym, nie gorącym nawiewem samej głowy dookoła- końce włosów schną dużo szybciej, zdążą podeschnąć, zanim skończysz się przygotowywać do wyjścia.

Możesz przelecieć włosy chłodnym nawiewem – tak, są osoby, które regularnie suszą włosy chłodnym powietrzem z pomocą jonizacji i także jest to dobra metoda.

Jeśli nie ma wyjścia, możesz raz na jakiś czas wysuszyć włosy normalnie, pamiętaj tylko o spryskaniu ich sprayem termoochronnym i skończeniu suszenia chłodnym nawiewem, które zamknie rozgrzane łuski włosów i dodatkowo nabłyszczy fryzurę. 

Odsączanie wody po umyciu włosów

Nie suszę włosów tradycyjnie, przez tarcie ręcznikiem, bo to je zwyczajnie niszczy. Używam do tego celu bardzo chłonnego ręcznika turystycznego z mikrofibry albo bawełnianej, niebarwionej koszulki. Najpierw włosy delikatnie wykręcam ręcznie, potem wyciskam włosy we wspominane materiały. Przykładam kilka razy, aby odcisnęły jak najwięcej wody.
Skuteczne są też dobre ręczniki frotte, jednak u niektórych mogą powodować puszenie się włosów. 

Jak szybko wysuszyć włosy? Turban 

Po odciśnięciu zawijam włosy w bawełniany turban jeszcze na kilka minut, owijam ciasno wokół głowy, żeby dodatkowo odsączył włosy. 

Trzy ręczniki 

Dobry sposób dla tych puszących się : ) Jednym ręcznikiem odsączamy włosy,  z drugiego robimy turban i wymieniamy, kiedy będzie wilgotny. świeży i suche odsączą jeszcze więcej wilgoci.

Można użyć starych, bawełnianych koszulek. I oczywiście, nie trzeba ich prać po każdym użyciu, tylko rozwiesić do wyschnięcia. 

Ciepły ręcznik 

Ręcznik podgrzany na kaloryferze szybciej odsączy wodę i pomoże włosom jeszcze szybciej wyschnąć, pamiętajcie tylko, żeby nie był zbyt gorący. 

Papierowe ręczniki 

Świetnym pomysłem jest na samym końcu odsączyć włosy w papierowy ręcznik, który wchłonie całą resztę wilgoci. W tym momencie końce moich włosów są już praktycznie suche. (Dlaczego? Bo były kiedyś rozjaśniane- pod wpływem chemicznych zabiegów włosom podnosi się łuska, przez co łatwiej oddaje wodę z wnętrza włosa. Włosy mogą nawet pozostać w dobrej kondycji, ale schną szybciej.) 

Ciepło 

Włosy rozpuszczam, delikatnie przeczesuję palcami i siedzę przy grzejniku (nie za blisko), czekając, aż same wyschną  Warto je przekładać z boku na bok lub do góry, bo tył najczęściej najdłużej zostaje wilgotny. 

Jak szybko wysuszyć włosy? Podpinanie włosów 

Jeśli twoje włosy schną najdłużej z tyłu głowy można też przyspieszyć ich wysychanie przez podpięcie tej części w luźny kok na czubku głowy lub podpięcie spinką, gumką, patykiem itd. 

Zobacz także: Drożdże na porost włosów, jak pić i jak przygotować?

I na koniec – wybór właściwych kosmetyków 

Włosy zniszczone po rozjaśnianiu schną dłużej, czytałam, że potrafią czasem trzymać wodę całą noc albo nawet… dobę. Konieczna jest w takim wypadku suszarka, to lepszy wybór niż trzymanie mokrych, rozchylonych łusek przez dłużej, niż godzinę. I oczywiście, doprowadzenie włosów do stanu używalności…:)

Ale jeśli włosy są w dość dobrym stanie a schną zbyt długo zastanów się, czy nie używasz zbyt wielu odżywek emolientowych. Może trzeba zmienić pielęgnację, co powinno przyspieszyć czas schnięcia?

Wypróbujecie moje metody? :) Asia

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 4.6 / 5. Liczba ocen: 94

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

1 komentarz do “Jak szybko wysuszyć włosy? 10 prostych sposobów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version