Jak szybko zapuścić włosy? Skuteczne metody na szybki porost

Witajcie, kochani. Dzisiaj mam dla was kolejny post o tym, jak szybko zapuścić włosy, tym razem będzie to 10 szybkich porad na temat przyspieszenia porostu i zadbania o zdrowie naszych włosów.

W poprzednich postach na moim blogu mogliście znaleźć wiele testów i kuracji, które do tej pory robiłam, np. olejowanie skóry głowy, metoda inwersji, wcierki czy masaże skóry głowy. Wydaje mi się jednak, że garść ogólnych porad na temat pielęgnacji również jak najbardziej się nam przyda.

Jak szybko zapuścić włosy? Zapuszczanie włosów stanowi duży problem, który dotyczy niejednej z nas, czy to włosomaniaczek marzących latami o długich lokach, czy kobiet po złym cięciu u fryzjera lub tych o zniszczonych włosach, które zwyczajnie nie chcą rosnąc poniżej ramion. Czasem na odrośniecie włosów musimy czekać latami, ale na szczęście są metody, aby to skutecznie przyspieszyć. Jeśli chcecie się ich dowiedzieć, zapraszam do dalszej części mojego poradnika.

Jak szybko zapuścić włosy? 10 sposobów
Jak szybko zapuścić włosy? 10 sposobów

Jak szybko rosną nam włosy?

Włosy każdego zdrowego człowieka rosną średnio od 1 do 1,5 cm na miesiąc. Zależy to nie tylko od genetyki, ale i pielęgnacji i stylu życia. W przypadku, gdy włosy są z natury zdrowe i dobrze odżywione, mogą nam urosnąć nawet do 2 cm na miesiąc. Nie jest zbyt dużo, jak sami widzicie, dlatego o cudownych metodach i magicznych kosmetykach, które sprawią, że włosy urosną nam o pięć centymetrów na tydzień możemy od razu zapomnieć. Jeśli jednak wspomożemy ten proces wzrostu naturalnymi kosmetykami, dietą pełną witam oraz właściwa pielęgnacją, możemy osiągnąć naprawdę znakomite rezultaty. Włosy będą też zdrowsze i będą wizualnie lepiej wyglądać.

Jak szybko zapuścić włosy?

Skuteczne sposoby na przyspieszenie porostu włosów w 10 krokach:

1. Zadbaj o końcówki włosów.

Może wydawać się to dziwnym sposobem, bo zazwyczaj myślimy o poroście włosów przy skórze głowy. Jednak jest to jak najbardziej uzasadnione. Suche końcówki się kruszą i rozdwajają, przez co sprawiają wrażenie, że włosy nie rosną albo rosną bardzo wolno, nawet, gdy na głowie mamy już odrosty. Po prostu długość podnosi się przez wykruszanie. Metodą na to jest niestety obcięcie zniszczonych końców na samym początku zapuszczania i nowy start ze zdrowymi włosami. Po tym zaczynamy dbać o końce, regularnie stosując sera silikonowe i olejki.

2. Koniec z wysuszaniem włosów.

Na jakiś czas musimy zrezygnować z suszenia włosów ciepłym powietrzem, z suszarki, prostownicy czy suszenia ich na słońcu. Wszystkie te rzeczy okropnie przesuszają włosy i powodują ich wykruszenie i przerzedzenie, przez co można stracić nawet połowę długości- będzie tak rzadka, że będzie nadawała się tylko do ścięcia.

3. Koniec z zabiegami chemicznymi.

Podobnie jak w poprzednim poście. Musimy zdać sobie sprawę, jak bardzo szkodliwe są dla włosów oraz skóry głowy wszelkie farby, rozjaśniacze, tonery, ciężkie zabiegi, kosmetyki do stylizacji z alkoholem itd. Wydaje się wiec, ze nic fajnego nie możemy zrobić z naszą fryzurą… Owszem, pozostają loki i prostowanie bez użycia ciepła. Oraz farbowanie ziołowe, które dodatkowo wzmocni i pogrubi włosy.
Warto pamiętać, że wszystko, że ingeruje w strukturę włosa będzie go niszczyć i powodować łamanie się włosa na całej długości, więc bardzo nam utrudni i wydłuży zapuszczanie.

4. Koniec z podcinaniem.

Być może jets to najważniejsza zasada przy zapuszczaniu włosów, bo zazwyczaj jest żle rozumiana. wcale nie musimy podcinać końcówek co miesiąc ani nawet co 3 tygodnie, jak twierdzi nasza fryzjerka. włosy nie rosną szybciej od podcinania końców, nie ma to na nie żadnego wpływu. Ale owszem, dobrze jest na samym początku zapuszczania odciąć wszystkie zniszczenia na długości, nawet połowę długości, jeśli trzeba i zacząć od tego miejsca. Dobrze jest także obciąć wycieniowane włosy, które nic nam nie dają oprócz powodowania zniszczeń do równej długości. A także podcinać końce co jakiś czas, aby zachować je grube i zdrowe i nie przerzedzone. Można to zrobić w domu, samemu lub nauczyć tego zabiegu kogoś z rodziny- ścięcie na prosto samych końców jest dosyć łatwe, oszczędza czas i pieniądze. Jednak nie należy podcinać ich nie częściej niż raz na 5 – 8 tygodni. Inaczej nasze zapuszczenie włosów będzie się tylko wydłużać.

Jak szybko zapuścić włosy? 10 sposobów na szybki porost
Jak szybko zapuścić włosy? 10 sposobów na szybki porost

5. Zadbaj o skórę głowy.

Sporo osób myśli, ze włosy rosną od końcówek, ale przecież porost zaczyna się od skalpu, czyli skóry głowy, absolutną podstawą szybkiego zapuszczania włosów jest więc zdrowy skalp i cebulki, utrzymanie równowagi i nawilżenia. Warto wiec zbadać te rejony specjalistycznie pod kątem bakterii i wszelkich chorób. Lub samemu obserwować przez jakiś czas, jak i an co reaguje nasza skóra. jeśli cokolwiek jej dolega- łupież, swędzenie, wypadanie- trzeba ją najpierw dobrze wyleczyć. dopiero potem zapuszczamy nowe zdrowe, silne i piękne włosy.

6. Regularne masaże, peelingi i wcierki.

Jest to również metoda dbania o skórę głowy. Warto więc regularnie wykonywać masaż skóry głowy. Najlepiej robić go z wykorzystaniem olejków i/ wcierek. Palcami lub specjalnym urządzeniem do masażu. Nie tylko mechanicznie pobudzi krążenie w skórze głowy i dostarczy mieszkom i cebulkom wielu substancji odżywczych, które będą stymulować i wspomagać wzrost włosów. Ważny jest także regularny peeling i używanie raz na jakiś czas dobrze oczyszczającego szamponu, aby nic nie blokowało włosom drogi do zdrowego wzrostu.

O wcierkach napisałam już obszerny artykuł: Wcierki: jak sprawić, aby włosy szybciej rosły?

7. Zadbaj o zdrowe odżywianie.

Kolejnym sposobem na to, jak szybko zapuścić włosy będzie zdrowa dieta, czyli działanie na organizm od środka. Na pewno zbyt często już o tym, że zdrowa żywność jets podstawą wszystkiego, ale w przypadku włosów jak najbardziej się to sprawdza. Zastosowanie zbilansowanej diety, pełnej składników odżywczych i witamin stymuluje procesy odnowy komórkowej, czyli w tym przypadku wzrost włosów. Do poprawy kondycji włosów szczególnie przydatne są biotyna, cynk i witaminy z grupy B. Można oczywiście wybrać suplementy diety, które dostarczą nam kompletu witanim, ale nigdy nie będzie to tak samo skuteczne, jak te dostarczone z żywnością. Po prostu te sztuczne gorzej się wchłaniają. Sama przetestowałam ta metodą i gdy piłam przez miesiąc zielone koktajle moje włosy miały naprawdę rekordowy przyrost.

Tak mamo było podczas picia droższy: Drożdże na porost włosów, jak pić i jak przygotować?

8. Dobrze wybieraj swoje kosmetyki.

Nie chodzi tu tylko o naukę czytania składów, świadomą pielęgnację i wybierania kosmetyków naturalnych, jak szamponów i odżywek, które nie tylko dobrze oczyszczają, ale nie wysuszają ani nie niszczą włosów. Ale także bardzo ważne jest dopasowanie rodzaju kosmetyków i planu pielęgnacji do aktualnych potrzeb swoich włosów.

9. Zabiegi do zadań specjalnych.

Podczas zapuszczania włosów często robimy się niecierpliwi lub sfrustrowani. Nie wolno się wtedy załamywać, a zrobić sobie kurację, która jeszcze ten proces porostu pobudzi oraz dodatkowo zadba o nasze cebulki i długość. A nam doda motywacji i zadba o trochę relaksu. Może to być specjalna, domowa maseczka na włosy pod turban, hennowanie, olejowanie włosów przez miesiąc, ziołowe płukanki, intensywne ampułki przez tydzień lub metoda inwersji, stosowana raz na miesiąc, która u mnie przyniosła bardzo dobre rezultaty: Metoda inwersji – jak zwiększyć porost włosów?

10. Ochrona włosów i końcówek

Na koniec jedna z najważniejszych rzeczy do stosowania na co dzień. Musimy chronić nasze włosy przed mrozem, ostrym słońcem, wiatrem, wodą z basenu czy morza. To wszytko niezmiernie je niszczy i przesusza. Trzeba zawsze nosić czapkę i ochronne kosmetyki. Oraz na co dzień wybierać fryzury, które pozwolą nam ochronić końcówki przed ocieraniem się o wszystko, najlepiej, żeby były zawinięte do środka np. w koczku, pod czapką lub splecione w warkocz. Można tez kupić satynowy czepek do chodzenia na co dzień lub nauczyć się je ładnie upinać do góry. Również podobny stosujemy na noc, lub /razem z jedwabna poszewka na poduszkę. Kiedy zapuszczamy włosy, nie należy ich rozpuszczać do spania, bo ocierają się o pościel i w ten sposób łamią, a bawełniane poszewki kołtunią i wyciągają z nich wilgoć. Najlepiej zapleść warkocz albo związać w koczek i stosować jedwabne chusty lub czepek.

Na wielkie okazje możemy zrobić sobie loki bez ciepła i rozpuścić czasem włosy, żeby nimi nacieszyć. W końcu włosy są dla nas, nie my dla włosów.

Pamiętajcie jednak, że aby włosy rosły szybko i były zdrowe potrzebna jest ich odpowiednia, długotrwała i świadoma pielęgnacja. Czyli wcielenie w życie wszystkich moich rad, regularność oraz dużo czasu i cierpliwości!

Znacie inne porady na szybki porost włosów? Asia

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 203

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

1 komentarz

Zostaw swój komentarz