Jak naturalnie rozjaśnić włosy? Zioła na rozjaśnienie

Witajcie, kochani! Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejny post o tym, jak naturalnie rozjaśnić włosy- pomogą nam w tym zioła i naturalnie pozyskiwane kwasy, od dawna wykorzystywane w medycynie ludowej.

Wiele z nas sięga na naturalne metody farbowania włosów, dlatego, że orientujemy się, że tradycyjna, sklepowa chemia nam po prostu nie służy. Najgorszym środkiem chemicznym, w kwestii ingerencji w nasze zdrowie i dobry stan włosów jest rozjaśniacz- użyty za często i nieumiejętnie może je bardzo zniszczyć, przesuszyć i nawet spalić. Dlatego warto zainteresować się alternatywnymi metodami, zwłaszcza, jeśli nie zależy nam na jasno blond fryzurze na całej głowie, a raczej chcemy pasemek, złotego blasku czy delikatnego rozjaśnienia włosów. Nie są to bowiem metody, które zadziałają jak ostra chemia- naturalne metody rozjaśniania nie są natychmiastowe, ale z czasem i wytrwałością przyjdą nasze wymarzone efekty. Na pewno warto robić kuracje ziołami, bo nie zniszczy nam to włosów, wprost przeciwnie, wraz z pięknym kolorem poprawi się ich zdrowie i blask. Jeśli więc was zainteresowałam tym, jak naturalnie rozjaśnić włosy, zapraszam do dalszej części wpisu.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy? Zioła na rozjaśnienie

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

1. Zioła na rozjaśnienie włosów.

Płukanki ziołowe nie przynoszą spektakularnych rezultatów, nie są też natychmiastowe, ale z czasem i wytrwałością w ich stosowaniu na pewno przyjdą nasze wymarzone efekty. Na pewno warto robić kuracje ziołami, bo nie zniszczy nam to włosów, wprost przeciwnie, wraz z pięknym kolorem poprawi się ich zdrowie i blask. Jedyną ich wadą może być nieznaczne przesuszenie włosów, dlatego pamiętajcie o odpowiedniej, codziennej pielęgnacji, olejowaniu i nawilżaniu.

Jakie zioła pomogą nam w rozjaśnieniu włosów?

  • Kwiat lipy
  • Rumianek
  • Rzewień
  • Nagietek
  • Malwa
  • Jaśmin
  • Chaber Bławatek
  • Czarny bez
  • Piołun

Płukanki do włosów, które będziemy stosować regularnie, no po każdym myciu włosów lub jako rodzaj sprayu przy pielęgnacji mogą dać bardzo dobre efekty w rozjaśnieniu włosów. W szczególności dobre efekty będą widoczne u blondynek, chociaż na wszystkich kolorach włosów powinien pojawić się wizualny efekt, w postaci jasnej poświaty oraz zdrowego blasku włosów.

Jak działają zioła na rozjaśnienie włosów?

Ich naturalne barwniki osiadają na łuskach i nadają im poświatę, dzięki czemu wydaje nam się, że włosy są jaśniejsze, zwłaszcza w jasnym słońcu. dlatego tak ważne jest stosowanie ich regularnie.

Płukanki do włosów z lipy, rumianku, nagietka, malwy i jaśminu zadziałają na jasnych włosach, a jeśli chcemy naturalnie uzyskać chłodne tony, polecam spróbować wywar z z bławatka, czarnego bzu czy piołunu.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy? Zioła na rozjaśnienie

2. Rzewień na rozjaśnienie włosów

Jak naturalnie rozjaśnić włosy? Pomoże nam w tym rzewień.
Jest to mało popularne ziele w naszym kraju, rosnące dziko na łąkach i polach. Preparaty z rzewienia są stosowane są głównie w lecznictwie- w małych dawkach w celu usprawnienia funkcjonowania przewodu pokarmowego, a w większych dawkach działają przeczyszczająco. Oczywiście włosomaniaczki już dawno odkryły świetne działanie rzewienia na nasze włosy-delikatnie rozjaśnia włosy o kilka tonów, ale ich nie niszczy. Zioło to zawiera kwas jabłkowy, odpowiedzialny za rozjaśnianie oraz chryzophanol, który podobnie jak w Cassi nadaje włosom złoty refleks. Na pewno warto więc zainteresować się tą rośliną i włączyć ją do swojej pielęgnacji włosów. Jest to na pewno jedna z najtańszych i najzdrowszych metod na rozjaśnienie naszych włosów, znana od dawna w świecie blogerek włosowych.

O rzewieniu i o tym, jak go przygotować pisałam już w poprzednim, blogowym poście:

Zobacz wpis: Rzewień na włosy | Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

3. Cassia i Senes na rozjaśnienie włosów.

Cassia jest świetną metodą rozjaśnia włosów, zwłaszcza po nieudanym hennowaniu włosów, gdy kolor wyszedł nam nieco za ciemny. Pomimo tego, że Cassia sama w sobie nic nie rozjaśnia, to juz po jednym zastosowaniu tej maski możemy na każdym kolorze włosów zauważyć jasny, ciepły ton lub nawet miodowy poblask. Dzieje się tak dzięki barwnikowi zawartemu w Cassi- składnikiem odpowiedzialnym za to wizualne rozjaśnienie jest chryzophanol. Senes barwi włosy na bardziej żółty kolor, który nie zawsze ładnie wyglada na blond włosach, zwłaszcza jasnych- niektóre dziewczyny po kilku zastosowaniach doszły do odcienia wręcz kanarkowego! Jednak dodatek małej ilości henny łagodzi ten efekt, można także stosować Senes zmieszany z Cassią i innymi mieszankami, np. brązowymi, aby nieco kolor docelowy farby rozjaśnić. Poświata na ciemnych włosach w tym przypadku jest jednak ładna i bardzie widoczna, niż dzieje się to w przypadku Cassi, takie farbowanie wychodzi też znacznie taniej.

Dodatkowo po każdej takiej kuracji nasze włosy staną się mocniejsze, bo te zioła głęboko odżywiają i regenerują włosy oraz wzmacniają ich cebulki.

Inne naturalne metody rozjaśniania włosów

Czym jeszcze możemy spróbować rozjaśniać nasze włosy? Pomóc nam w tym mogą naturalne metody, takie jak stosowanie cynamonu, miodu, soku z cytryny, ocet czy anwte kwas jabłkowy.

O tym sposobach napiszę w osobnym poście, a link do niego niedługo się tutaj pojawi.

Podsumowanie:

Naturalne metody nie działają tak spektakularnie jak chemiczne farby, jednak systematyczne stosowanie tej mieszanki ziół, poparte codzienną, zachowawcza pielęgnacją włosów z pewnością pozwoli nam osiągnąć wymarzony, jaśniejszy kolor bez zniszczenia włosów.

I kto powiedział, że potrzebne nam są chemiczne, toksyczne preparaty, które niszczą nasze włosy?

Znacie taką ziołową metodę na rozjaśnianie włosów? Asia

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 195

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

Zostaw pierwszy komentarz