DIY dezodorant bez aluminium eko | najprostszy i skuteczny

Cześć, kochani! Przychodzę do Was z kolejnym postem o DIY kosmetykach, tym razem będzie to DIY dezodorant bez aluminium, czyli domowy i ekologiczny kosmetyk, który łatwo zrobimy sobie sami ze składników, które już na pewno mamy w domu. Jest więc szybki do zrobienia i niezwykle tani, a do tego organiczny!

Zdecydowanie lepszy dla naszej wrażliwej skóry niż chemiczne antyperspiranty i dezodoranty z aluminum i alkoholem, oferowane obficie na sklepowych półkach. Wiadomo, że zawierają one składniki mające zły wpływ na nasze zdrowie i należą do najbardziej toksycznych kosmetyków- pamiętajcie, że jest to szczególne ważne, aby nie wcierać we wrażliwe okolice pach żadnej szkodliwej chemii.

Do przygotowania domowego dezodorantu będziemy potrzebować jedynie olejów- naturalny tłuszcz w formie stałej, np. olej kokosowy o właściwościach bakteriobójczych oraz soda i skrobia, które pochłoną pot i nieprzyjemne zapachy. W internecie można znaleźć wiele przepisów na domowe dezodoranty, ale ten jest najbardziej skuteczny i bardzo dobrze mi się sprawdził, więc chciałabym się nim z wami podzielić! Jeśli więc was zainteresowałam tym przepisem na domowy DIY dezodorant, zapraszam do mojego wpisu.

DIY dezodorant bez aluminium eko | najprostszy i skuteczny
DIY dezodorant bez aluminium eko | najprostszy i skuteczny

Podobne: DIY krem – masło do pielęgnacji biustu | na jędrność i rozstępy

Jak działa domowy dezodorant? Czy jest skuteczny?

W internecie można znaleźć wiele przepisów na domowe dezodoranty, ale ten jest najbardziej skuteczny i zawsze bardzo dobrze mi się sprawdził. Taki dezodorat ma podobne działanie do sklepowych kosmetyków eko, które nie zawsze są skuteczne. Zawarty w nim olej kokosowy o właściwościach bakteriobójczych dodatkowo natłuszcza i chroni przed otarciami delikatną skórę. Soda i skrobia, ew. glinka pochłoną pot i nieprzyjemne zapachy i zagęszczają dezodorant oraz ułatwiają nakładanie. Dodajmy do tego witaminę E dla lepszej pielęgnacji i bakteriobójcze olejki eteryczne, które także nadadzą kosmetykowi wspaniały i naturalny zapach.

Ten krem nie pozostawia tłustych plam na ubraniach, nie powinien nikogo podrażnić oraz jest rzeczywiście skuteczny– u mnie działa kilka godzin, czyli tak samo, co sklepowe eko dezodoranty, więc nie mam potrzeby przepłacać.

DIY dezodorant bez aluminium eko | najprostszy i skuteczny
DIY dezodorant bez aluminium eko | najprostszy i skuteczny

Przepis na DIY domowy dezodorant bez aluminium no waste, tani, prosty i skuteczny

Składniki:

  • 2 łyżki stołowe: olej kokosowy
  • 1, 5 łyżki: soda oczyszczona
  • 1, 5 łyżki: skrobia ziemniaczana
  • kilka kropli: olejek eteryczny – cytryna, drzewo herbaciane, mięta
  • ew. witamina e
  • ew. łyżeczka glinki

Wykonanie:

  1. Przygotowanie.

    Odmierzamy składniki, myjemy i dezynfekujemy płaski pojemnik na dezodorant- u mnie puszka po szamponie w kostce.

  2. Mieszanie.

    Wsypujemy do miseczki sodę i mąkę, bardzo dokładnie mieszamy łyżką, aby nie zostały żadne grudki. Olej kokosowy delikatnie podgrzewamy mieszając np. w kąpieli w wodnej, aby zmiękł, ale nie wolno go rozpuszczać.

  3. Miksowanie.

    Olej wlewamy do sody i dokładnie mieszamy energicznym ruchem. Wkraplamy wit. e i olejki i znów mieszamy. Dajemy gotowy krem do pojemnika i ugniatamy na płasko, wkładamy na chwilę do lodówki, aby stężało.

  4. Gotowe.

    Dezodorant powinien mieć formę masełka, łatwego do nabrania na palce i łatwego w rozprowadzeniu. Jeśli jest zbyt płynny, trzeba domieszać więcej skrobii.

DIY dezodorant bez aluminium eko | najprostszy i skuteczny

Domowy dezodorant w kremie, uwagi:

Krem powinien być zwarty i masełkowy nawet poza lodówką, ale łatwy do nabierania i smarowania. Jeśli tak nie jest, mieszamy i/ rozpuszczamy ponownie z większą ilością skrobii. Można go używać także do stóp, rąk i innych części ciała, które zbytnio się pocą.

Aplikujemy dwom palcami (na czystą i suchą skórę) na które nakładamy nieco kremu, można również wacikami czy łyżeczką.

Krem ten nie jest konserwowany, jednak nie powinien się szybko zepsuć.
Zazwyczaj przechowuję go w łazience i wytrzymał spokojnie kilka miesięcy, w lecie jednak może być zbyt płynny i należy przenieść go do lodówki.

Lubicie takie DIY domowe kosmetyki?

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 187

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

Zostaw pierwszy komentarz