Catzy, szampony przeciwłupieżowe z cynkiem

Witajcie, kochani! Mam dla Was kolejny post włosowy- dzisiaj omówię szampony przeciwłupieżowe Catzy. Jest to produkt, z którym na pewno każdy się zetknął na swojej drodze w pielęgnacji włosów. Sama mam też akurat z tym mały problem, nie wynika to bynajmniej z braku higieny.

Zakażenie może mieć wiele przyczyn, podejrzewam, że u mnie wywołała go nowa wcierka. Lub odżywka do skalpu, ponieważ mój chłopak ma od niej ten sam problem. Nigdy nie wiadomo, jak zareaguje nasza skóra, może się skończyć nie tylko szybszym przetłuszczaniem, ale i świądem oraz atakiem wywołujących łupież drożdżaków.

A to, jak wiadomo, ten trzeba najpierw odpowiedników wyleczyć, a potem znaleźć przyczynę choroby i zapobiegać kolejnym zakażeniom. Na szczęście to nie problem, bo w każdej aptece i drogerii znajdziemy odpowiednie, lecznicze szampony i preparaty. Ja wybrałam te apteczne, bo uważam, że mają bardziej skoncentrowane działanie od zwykłych, drogeryjnych szamponów, które są raczej do codziennego stosowania niż szybkiego wyleczenia łupieżu. Jesteście ciekawi, jak się u mnie sprawdziły szampony Catzy? Zapraszam do wpisu.

przeciwłupieżowe szampony

Catzy, Healing Shampoo, szampon przeciwłupieżowy, każdy rodzaj włosów

Opis produktu:

Szampon zawiera substancję aktywną, pirytionian cynku w stężeniu 1%. Ilość zastosowanego związku sprawia, że produkt działa bardzo skutecznie w walce z łupieżem i jego następstwami. Pirytionian cynku jest substancją o działaniu przeciwbakteryjnym i grzybostatycznym, hamuje rozwój szkodliwych patogenów. Badania mykologiczne zostały przeprowadzone z udziałem szczepów z rodzaju Candida, pochodzących od probantów. Wyniki badań potwierdzają deklarowane właściwości. Healing Shampoo starannie oczyszcza skórę głowy i eliminuje łupież. Poza właściwościami przeciwłupieżowymi, pielęgnuje włosy, nadaje im blask, miękkość i puszystość. Ma przyjemny, migdałowy zapach. Odpowiednio dobrana receptura, sprawia, że zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum, jest delikatny i działa kojąco na skórę.


Sposób użycia: 

Przed użyciem należy wstrząsnąć. Niewielką ilość szamponu należy nanieść na mokre włosy, wmasować i spienić. Szampon należy pozostawić na włosach na kilka minut, a następnie spłukać obficie wodą. Czynność powtórzyć. Stosować codziennie, aż do uzyskania efektu kuracji.W przypadku dostania się preparatu do oczu, przepłukać obficie wodą. 

Cena: 12.99 zł

Pojemność: 200 ml

Skład: 

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Zinc Pyrithione, Parfum, Cl 42080, Methylchloroisothiazolinoone, Methylisothiazlinone. 

szampony na łupież

Catzy, Healing Herbal, ziołowy szampon przeciwłupieżowy, włosy przetłuszczające się

Opis produktu:

Healing Shampoo Herbal jest przeznaczony do stosowania w przypadku łupieżu i włosów silnie przetłuszczających się. Posiada właściwości oczyszczające, eliminuje łupież. Nadaje włosom miękkość i połysk. Obok pirytionianu cynku 1%, substancji o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, wzbogacony jest w ekstrakty z brzozy, rozmarynu, rumianku i pokrzywy, substancji o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwłupieżowym. Dzięki zastosowaniu kompleksu ziołowego intensywnie wspomaga kurację przeciwłupieżową i pomaga utrzymać prawidłową równowagę biologiczną skóry. Brzoza zwisła (Betula alba pendula L.) ekstrakt z kory jest bogatym źródłem betuliny i kwasu betulinowego. Związki te posiadają właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne i stosowane są w kuracji przeciwtrądzikowej, a także do cery tłustej. Dodatkowo chronią skórę przed wolnymi rodnikami, przeciwdziałają procesom starzenia się skóry i zmniejszają wydzielanie sebum. Rozmaryn lekarski (Rosmarinus Officinalis) – ekstrakt z liści zawiera flawonoidy, olejki eteryczne, garbniki. Posiada intensywne właściwości antyutleniające, działa antybakteryjnie, antyseptycznie i przeciwzapalnie. Wpływa wzmacniająco na cebulki włosów, zalecany do cery tłustej i trądzikowej. Rumianek lekarski (Chamomille Recutita L.) – ekstrakt z kwiatów rumianku wykazuje działanie oczyszczające, delikatnie ściągające i zmiękczające.
Działa miejscowo przeciwzapalnie, odkażająco i bakteriostatycznie. Zalecany do skóry łojotokowej, ze skłonnościami do łupieżu. Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica L.) – ekstrakt z liści jest bogatym źródłem flawonoidów, garbników, kwasu pantotenowego i witamin B, C, K.

Stosowanie:

Przed użyciem wstrząsnąć. Niewielką ilość szamponu nanieść na zmoczone włosy, wmasować i spienić. Pozostawić na kilka minut, następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć. Stosować codziennie, aż do uzyskania efektu kuracji.

Pojemność: 200ml

Cena: 13.99 zł

Skład: 

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Zinc Pyrithione, Propylene Glycol, Alcohol, Betula Alba Bark Extract, Chamomilla Recutita Flower Exract, Urtica Dioica Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Parfum, Cl 42080, Methylchloroisothiazolinoone, Methylisothiazlinone.

szampony na łupież

Moja opinia o szamponach Catzy:

Opakowanie:

Szampony Catzy kupujemy opakowane w estetyczne kartoniki. Wyglądają prosto, bardzo aptecznie, ale dzięki temu czytelnie. Już na opakowaniu dostajemy podstawowe informuje o produkcie. Butelki szamponu są zrobione z grubego, białego plastiku w białym kolorze. Zamknięcie na zatrzask wydaje się solidne, otwór butelki jest dla mnie w sam raz. Nic się przypadkowo nie wyleje. Opakowanie jest miękkie i łatwo jest wycisnąć szampon na dłoń.

Właściwości:

Oba szampony mają zielono-niebieski kolor i bardzo ładny, miętowy zapach. Można powiedzieć, że to apteczny zapach kojarzący się z lekami, ale mi się kojarzy z miętowym odświeżeniem skóry głowy. Mają gęstą konsystencję, ale dobrze się pienią i są dzięki temu bardzo wydajne. Niewielka ilość wystarczy na dwukrotne umycie długich włosów.

Analiza składów:

Szampony Catzy Healing są proste składowo, zawierają tylko sls, cocamide dea i cynk. Właściwie 1% pirytionianu cynku; jest to substancja czynna, która skutecznie zwalcza grzyby i pasożyty, hamuje podziały komórkowe oraz spowalnia proces odnawiania się komórek skóry, działa przeciwłojotokowo, przeciwłupieżowo i łagodzi stany zapalne. Jest stosowana w zwalczaniu chorób skóry głowy. Pomaga zwalczyć suchy, jak i tłusty łupież; zapobiegając jego nawrotom.

szampony Catzy

Natomiast ten łagodniejszy, czyli zielona wersja została dodatkowo wzbogacona o ekstrakty z z ziół.- brzozy, rozmarynu, rumianku i pokrzywy, które także posiadają właściwości przeciwłojotokowe i przeciwłupieżowe. Szampony nie zawierają nic zbędnego ani szkodliwego. A w szamponach tego typu nie przeszkadzają mi nawet mocne detergenty. Tłustą skórę głowy z łupieżem i świądem trzeba dobrze oczyścić i wyleczyć, dopiero potem wracam do właściwej, delikatnej pielęgnacji włosów.

Działanie:

Muszę przyznać, że szampony Catzy dobrze się u nas sprawdziły. U mnie niewielki łupież był wyleczony już po kilku użyciach. U mojego chłopaka wymagało to dłuższego zastosowania, ale poprawę widać gołym okiem. Przy tym skóra głowy nie jest podrażniona ani nie wysuszona, jak to zazwyczaj dzieje się u mnie po silnych detergentach. Szampon nie splatał mi włosów. Są dobrze oczyszczone, miękkie, długo zachowują świeżość. Delikatnie pachną jeszcze chwilę po umyciu. Obecnie używam ich czasem do oczyszczenia włosów przed farbowaniem i do zmywania olei. Tutaj też dobrze się sprawdzają.

Podsumowanie:

Szampony Catzy są tanie, łatwo dostępne i na pewno będą skuteczne w leczeniu łupieżu. Dobrze oczyszczają włosy i zostawiają je na długi czas świeże i czyste. Nie zawierają przy tym żadnych zbędnych ani szkodliwych dodatków. Na pewno warto je przetestować.

szampony Catzy

Pamiętajcie jednak, że tego typu szampony przyczyniają się do szybszego wymywania się z włosów farby oraz henny. Nie warto więc przesadzać z ich stosowaniem. Nie trzeba ich używać cały zcas, tylko do momentu podleczenia, a potem wrócić do właściwej pielęgnacji. Przy zdrowej, odpowiednio nawilżonej skórze głowy nie powinno być problemów z nawrotami drożdżaków, warto wiec o to zadbać na co dzień. Stosować wcierki, peelingi skóry głowy oraz myć włosy tak często, jak tego potrzebują. Dzięki temu zapomnicie o problemie.

Mam nadzieję, że wam troszkę pomogłam,
Asia.

Podobne: Szałwia lekarska | domowe sposoby na łupież i siwe włosy

Szampony są dostępne w aptekach i wybranych drogeriach online.

Post powstał w ramach współpracy (barterowej) z marką.

Oceń artykuł:

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 3

Jeszcze nikt nie ocenił! Bądź pierwsza/y!

Podobne artykuły

Zostaw pierwszy komentarz